Aterideki ördek vurma oyunun teknik mantığı

Ateri dönemlerinin yaşandığı günlerde bir oyun vardı. Hatırlarsınız, ingilizce ismi Duck Hunter, ama çoçuklar arasında ördek avı, kuç vurmaca falandı :)
İşte o hep hayranlıkla nasıl çalıştığını anlamaya çalıştığımız oyunun tekniği aslında gayet basitmiş.

Şöyleki, siz tetiğe bastığınızda kuşun üstünde beyaz bir flashlama oluyor, hatırlayabildiyseniz. İşte tvde çıkan bu ışığı tabancanız eğer doğru hedef almışsanız fotoseller tarafından algılanıyor ve gerekli komut ateriye iletiliyor. Komut sonucunda da ya av köpeği yandaki gibi sizle d.şak geçiyor, ya da vuruyorsunuz yakaladım abi gibisinden alttan çıkıveriyor kerata :)

Oyunu hatırlayanlar oynamak isterler belki şimdi. Nostalji babında. O zaman buradan ve alternatif olarak şuradan duck hunter ın pc versiyonunu oynayabilirsiniz.

Hey gidi günler hey diyesim geldi şimdi, hey gidi...

Yorumlar (0)

Yorum Gönder

Uyarı: Yazacağınız mesaj konu ile alakalı değilse lütfen e-posta gönderiniz.Sitemizde yer alan okur yorumları, yorumları yazanların kendilerinin görüşleridir, okur yorumlarından www.ozgurklavye.com sorumlu tutulamaz.Blogda bulunan herhangi bir içerik, yorum ile alakalı şikayetiniz varsa, kaldırılmasını istediğiniz yorum veya yorumlar ya da herhangi bir başka içerik varsa lütfen bize e-posta aracılığı ile ulaşın.

Yorumlar incelenip onaylandıktan sonra sitede yayınlanır.
Eğer yorum yazmak için hesabınız yoksa Anonim veya Adı/URL seçeneklerini kullanın.