A dan Z ye favicon yapımı

Favicon bazı sitelere girdiğinizde araç çubuğunun yanında çıkan icon dur...

Sitenize nasıl uygulayabilirsiniz onu anlatalım. Elinizde favicon yapmak için belirgin bir resim varsa bunu dynamic favicon generator sitesinden online olarak favicon formatına çevirip faviconunuzu oluşturabilirsiniz. Oluşturduğunuz bu favicon .ico formatında olup 16x16 boyutlarındadır.

Eğer 16x16 boyutlarında .gif  (hareketli de olabilir)veya .png olan başka resim dosyanız varsa onuda favicon dosyası olarak kullanabilirsiniz.

Gelelim favicon dosyanızı blogger bloğunuza ya da sitenize entegre etmeye. Bunun için favicon dosyanızı biryerlere yükleyebilirsiniz. gif ve png dosyalarınız için tinypic sitesi birebir. Fakat .ico dosyalarını yükleyemiyorsunuz, .ico dosyalarınız için mynet'in mysite hizmetini tavsiye ederim, orada dosya yönetimi kısmına gidip favicon dosyanızı yükleyip resminizin url sini bir kenara not edin.

Blogger için ve normal ücretli siteler için (wordpress olur, joomla olur) kodları nasıl ekleyeceğinizide şu dosya içine yazdım. Buraya yazdığımda konunun kodlarıyla karışıyor. Kod yazma eklentisiyle uğraşmak istemedim...

Dosyadaki size uygun kodu anlattığım şekilde sitenizin kodlarına eklediniz mi tamamdır. Hayırlı olsun...

Yorumlar (2)

Mattet

30 Ekim 2010 18:23

Teşşekür ederim abi cok yararlı oldu :)

Atakan Kandemir

30 Ekim 2010 18:33

ne demek ;)

Yorum Gönder

Uyarı: Yazacağınız mesaj konu ile alakalı değilse lütfen e-posta gönderiniz.Sitemizde yer alan okur yorumları, yorumları yazanların kendilerinin görüşleridir, okur yorumlarından www.ozgurklavye.com sorumlu tutulamaz.Blogda bulunan herhangi bir içerik, yorum ile alakalı şikayetiniz varsa, kaldırılmasını istediğiniz yorum veya yorumlar ya da herhangi bir başka içerik varsa lütfen bize e-posta aracılığı ile ulaşın.

Yorumlar incelenip onaylandıktan sonra sitede yayınlanır.
Eğer yorum yazmak için hesabınız yoksa Anonim veya Adı/URL seçeneklerini kullanın.