Facebook türkçe forumu

Arkadaşlar internette gezinirken, Facebook'un Developer Sitesine baktım biraz, her şey ingilizce olmasına rağmen türk üyelerde var ve konularını ingilizce olarak açıyorlar.

Google'a girdim. Bakayım dedim. Biri Facebook için forum sitesi açmış mı ? diye. Buldum. http://www.thefacebookforum.net/forum.htm diye bir site ama ne yazık ki bu da ingilizce :( 

Bu sonuçlar içerisinde 2. sırada çıkan sonuç. 1.sıradaki ise bir türke ait bir site ve yetkinforum aracılığı ile yapmış http://facebook.forumm.biz/. Benim görüşüm hiç de güzel bir foruma benzememiş. "İngilizce olan forum daha güzeldi." ve ben de bir facebook forum sitesi açtım. Bu ingilizce olanının bir kopyası gibi tek farkı türkçe :D Forumu, daha şimdiden hit kazanması için Bedava Sitem sitelerinin toplistlerine kaydettim. Geri kalan tek şey, herkesin Facebook'un Türkçe forumunun olduğunu bilmesi...

Sloganımı bulurken forumun ingilizce olanını Google Translate'den türkçe'ye çevirip kendim de bir şeyler kattım ve böyle bir şey oldu; "500 Milyon üye tek Forum Facebook forum" biraz sade oldu ama güzel oldu. Ve nefeslerin tutulduğu an işte geldi. Forumun internet sitesi, forumu yetkinforumdan açtığım için domaini uzun oldu biraz o nedenle 2 tane domain aldım. Birincisi  http://facebook-tr.forumdizini.net/ İkincisi http://forum-facebook.tk/ Görüş ve önerilerinizi bu makaleye yorum olarak yazmanız dileğiyle...

Yorumlar (5)

Atakan Kandemir

19 Kasım 2010 18:55

facebook hakkında sorunlar için facebook yardım tartışmaları yeterli bence. o kısım zaten türk üyelerin tartışmalarıyla dolmuş durumda.

siteyi blogger dan da açabilirdin bloggerı forum olarak kullanmak için eklentilerde var... denemedim ama blogger a tr.cx uzantı da uygulanabilir heralde.

onun dışında forum facebook hakkında olacağından iyi bir forum yaptığında hit bulacaktır diye tahmin ediyorum. içeriği google translate ile yapma bence, çünkü çok çok kötü çeviri yapıyor, sen bile anlamazsın doğrusunu eğer ingilizcen yoksa :)

ha bir de burada yazarken resimleri doğrudan yükle furkancım, imageshack us kullanma ;)

başarılar :)

Furkan ÖZDEN

19 Kasım 2010 22:24

Konumda belirtmiştim. Google Translate'in öyle çevirdiğini biliyorum. Kendi yorumumu da katmayı unutmadım herhalde :D

Atakan Kandemir

19 Kasım 2010 22:47

bolca konu gir, google da facebook yazınca ikinci çıkarsan yaşadın :P

Furkan ÖZDEN

20 Kasım 2010 11:00

Önemli olan google'da çıkmak... Gerisi kolay...

Atakan Kandemir

20 Kasım 2010 12:39

şimdi bir daha baktım, yavaş yavaş oturtmuşsun siteyi.. hayırlısı ne diyim :)

Yorum Gönder

Uyarı: Yazacağınız mesaj konu ile alakalı değilse lütfen e-posta gönderiniz.Sitemizde yer alan okur yorumları, yorumları yazanların kendilerinin görüşleridir, okur yorumlarından www.ozgurklavye.com sorumlu tutulamaz.Blogda bulunan herhangi bir içerik, yorum ile alakalı şikayetiniz varsa, kaldırılmasını istediğiniz yorum veya yorumlar ya da herhangi bir başka içerik varsa lütfen bize e-posta aracılığı ile ulaşın.

Yorumlar incelenip onaylandıktan sonra sitede yayınlanır.
Eğer yorum yazmak için hesabınız yoksa Anonim veya Adı/URL seçeneklerini kullanın.