Facebook'ta e-posta devri!

Facebook herkesin beklediğini yaptı. Karşınızda Facebook e-posta servisi:
Facebook, yeni ve şaşırtıcı bir özelliği ile kullanıcılarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Sosyal arkadaşlık sitesinin basın konferansıyla yeni duyurduğu özelliği, bir e-posta servisi.

Facebook'un bu yeni servisi, chat özellikleriyle ve mesaj'dan daha farklı. Bunun dışında ise, hizmetin üç ana özelliği; kusursuz mesajlaşma, sohbet geçmişi ve sosyal gelen kutusu. Bu aynı Google Mail, Yahoo Mail gibi... Microsoft'un Facebook e-posta hizmetine verdiği destek ise göz ardı edilemeyecek türden. Outlook Web uygulamaları ile kullanıcılar Word, Excel ve Powerpoint dosyalarını sosyal arkadaşlık sitesindeki arkadaşları ve ailesiyle rahatça paylaşabilecek. Bu da wordpress'ten esinlenmiş olsa gerek. Bu da çok güzel bir özellik.

Ayrıca Windows Live SkyDrive (Veri ve dosya depolama) ile her kullanıcıya 25GB kullanım alanının verilecek olması da Facebook'un e-posta hizmeti konusunda oldukça ciddi olduğunu gösteriyor. Burada bildiğim kadarıyla belii ücretler dahilinde bu kapasite yükseltilebiliniyor.

Adresim ne olacak ve nasıl başvuracağım?

Facebook'taki e-posta adresini ise, sizin sayfanıza ulaşabilmek için Facebook alan adından sonra gelen kısımla hemen siteden e-posta adresi alabileceksiniz (facebook.com/frknzdn.tk , frknzdn.tk@facebook.com gibi). Ayrıca e-posta hizmetinde iki bölüm olacak, bildirimlerin size anında geldiği, sizin en çok sevdiğiniz ve en çok konuştuğunuz arkadaşlarınızdan oluşan mesaj merkezi ve diğer arkadaşlarınızın bulunduğu ikinci mesaj merkezi.

Yeni mesaj sistemiyle alakalı olarak Facebook iPhone uygulamasına da yeni bir güncellemenin kısa zamanda çıkacağı duyuruldu. Facebook ayrıca fb.com'u almalarının sebebi olarak, facebook çalışanlarının @fb.com adresini, üyelerin ise @facebook.com adresini kullanmalarını istemeleri, burada bile ayrımcılık var yani... Ama önemli olan icraat, buralara kafayı takmamak gerek.


E-Posta servisine buradan abone olabilirsiniz. İyi eğlenceler.

Yorumlar (2)

Atakan Kandemir

17 Kasım 2010 10:16

okumuştum bunu, keşke kullanıcı adını yeniden seçebilsek... birkaç defa değiştirince (2 defa) üçüncüye izin vermiyor facebook.com/*** kısmı..

SonSamsunlu

18 Kasım 2010 00:43

bende zamanında sonsamsunluforever diye almıştım. Ama ömür boyu kullanmak için daha bana yakışır bir şeyle değiştirdim. /frknzdn.tk bu da güzel oldu daha değiştirmeye gerek yok...

Yorum Gönder

Uyarı: Yazacağınız mesaj konu ile alakalı değilse lütfen e-posta gönderiniz.Sitemizde yer alan okur yorumları, yorumları yazanların kendilerinin görüşleridir, okur yorumlarından www.ozgurklavye.com sorumlu tutulamaz.Blogda bulunan herhangi bir içerik, yorum ile alakalı şikayetiniz varsa, kaldırılmasını istediğiniz yorum veya yorumlar ya da herhangi bir başka içerik varsa lütfen bize e-posta aracılığı ile ulaşın.

Yorumlar incelenip onaylandıktan sonra sitede yayınlanır.
Eğer yorum yazmak için hesabınız yoksa Anonim veya Adı/URL seçeneklerini kullanın.