Güne güzel başlamak gerek .

Şöyle gerinerek uyandınız . Şiddetli bi baş ağrınız var . Olsun hayatta bu baş ağrılarıyla dolu değilmi ? Yinede gülümsemek gerekmez mi ? Hemen kocaman bi gülücük atın aynanızdaki yansımanıza . O öyle vefalı bi yansımadır ki sen gülücük attığında hemencecik karşılığını alırsın . Sen gülücük attığında somurtmaz karşında insanlar gibi . Sen somurtursan oda sana kötü gözlerle bakar . Herşey sana bağlı . Hayatın kendisi bu . Sen gülümsersen ona , oda sana gülümser . Ne zamanki somurtmaya umutsuzluğa kapılmaya başladın , herşey kötüye gider . Üst üste gelir olaylar . Oysa bir ufak gülümsemene bakıyor herşey . Zor mu bu kadar ? Gerçekten zor mu ?  Yıkayın yüzünüzü ve kendinize gelin ! 2 dakika sonra yaşayacağını nerden biliyorsun ? Kim veriyor sana somurtma lüksünü ? Evet . Somurtmak bir lükstür . Sanki hayatın çok uzunda sen bi kısmı boşa gitsin somurtarak geçsin bugün diyebiliyorsun . Yok öyle bir lüksün kardeşim . Git doya doya yaşa ne çıkar ? Gülümsemekten kime zarar gelmiş de sen zarar göresin ? Gül ya gül :) Bazen zor gelir bilirim . Acılar tavan yaptığında insan o basit şeyi yapamaz hale gelir . Ama kolay olsaydı bu derece anlamı olur muydu dersin ? Sanmam . Eh kolay olsaydı seninde hoşuna gitmezdi bence :) Sen kolay olanı sevmezsin ya hani . Acılar her zaman var ve var olmaya devam edecek . Sen bak şöyle bi o acılara doğru . Bi bak . Sen olmasaydın bu acılar var olur muydu ? Hayır . Öyleyse bu acıları yok etmek yerine neden onların seni yok etmesine seyirci kalıyorsun . Hadi ! Bi gülümsemeyle dağıt bütün herşeyi . Yıkılsın acılar . Acılar senin gülümsemenle acı çeksin :) Bunu yapabilirsin ! Kendine güven . Acılara teşekkürü bir borç bilirim . Sayelerinde gülümsemenin kıymetini anlıyoruz :)

Dipnot: Şu resimdeki gülümseyen çocuğu görüpte , yüzünden hafifte olsa bi gülümseme geçmeyen var mı ? :):)

Yorumlar (2)

Atakan Kandemir

20 Kasım 2010 15:03

güne erken kalkıp başlamak lazım önce... gerçi ben hep erken kalkıyorum, en geç 9 da... ama gece 3-4 gibi yatınca öğleden sonra pil bitiyor... ona bir çaren var mı? :D

Polyanna~

20 Kasım 2010 15:18

öğlen vakti yarım saat ya da bi saat uyuman yeterli olacaktır :D

Yorum Gönder

Uyarı: Yazacağınız mesaj konu ile alakalı değilse lütfen e-posta gönderiniz.Sitemizde yer alan okur yorumları, yorumları yazanların kendilerinin görüşleridir, okur yorumlarından www.ozgurklavye.com sorumlu tutulamaz.Blogda bulunan herhangi bir içerik, yorum ile alakalı şikayetiniz varsa, kaldırılmasını istediğiniz yorum veya yorumlar ya da herhangi bir başka içerik varsa lütfen bize e-posta aracılığı ile ulaşın.

Yorumlar incelenip onaylandıktan sonra sitede yayınlanır.
Eğer yorum yazmak için hesabınız yoksa Anonim veya Adı/URL seçeneklerini kullanın.