Hamsiden kuş yaptım

Hamsinin kanadı yok uçsun, gagası yok konuşsun buna rağmen hamsi kuşunun ismi nereden geliyor anlamam! Yaptığım hamsi kuşunun tarifini resimleriyle vereceğim şimdi. Yiyenler bilir lezzetini. Yapılışını bilmeyen kişi de çoğu zaman "Bu ne kadar büyük bir hamsi.. :S" diye şaşkoloz cümleler kurar durur. Bunun tek bir hamsi olmadığını çakozlayan kafalar dahi bazen nasıl yapıldığına akıl sır erdiremez.

Size gerekenler;

*Yarım kilo, bir kilo hamsi (ne kadar ekmek o kadar hamsi ;)
*1-2 yumurta
*Yeterli miktarda mısır unu
*Pişirmek için sıvı yağ, tercihen mısır özü yağı (hamsi yağı az çok emdiği için ayçiçeği yağıyla yapmak cilde zarar ;)

Yapılışı:

Hamsilerinizi kılçığına varana kadar temizliyorsunuz(kılçığın ucunu kafa kısmından tutup çekdiniz mi gerisi geliyor zaten). Sonra elinize bir hamsi alıp önceden bir tabağa kırdığınız yumurtaya iç yüzünü buluyorsunuz, sürüyorsunuz ve diğer hamsinin iç yüzüyle birleştiriyorsunuz. Köfte gibi bir şey çıkıyor ortaya. Bunun da iki yüzünü mısır ununa buluyorsunuz. Bu şekilde tüm balıklarınızı yapıp sonra tavada kızartıyorsunuz.

Resimlerle adım adım çekmiştim. İlk yapışımdaki resimler, birazcık amatör gözükebilir. Hamsiden kuş yapımı bu kadar, beğendiniz mi? ;)


Yorumlar (0)

Yorum Gönder

Uyarı: Yazacağınız mesaj konu ile alakalı değilse lütfen e-posta gönderiniz.Sitemizde yer alan okur yorumları, yorumları yazanların kendilerinin görüşleridir, okur yorumlarından www.ozgurklavye.com sorumlu tutulamaz.Blogda bulunan herhangi bir içerik, yorum ile alakalı şikayetiniz varsa, kaldırılmasını istediğiniz yorum veya yorumlar ya da herhangi bir başka içerik varsa lütfen bize e-posta aracılığı ile ulaşın.

Yorumlar incelenip onaylandıktan sonra sitede yayınlanır.
Eğer yorum yazmak için hesabınız yoksa Anonim veya Adı/URL seçeneklerini kullanın.