Blogger özel alan adı sorunu çözüldü


Bir iki gündür bloga ulaşılmıyordu. Dün akşam sularında sorunu çözdük şu anda etkisini göstermiş durumda. Hatırlarsınız bir ara google'a ve bazı google servislerine ulaşılamıyordu, sırf youtube yasağı tantanası yüzünden. Dün blogger da özel alan adı kullanananların yeniden bloglarına erişememesiyle yönledirmede kullanılan dns lerin yeniden değiştirilmesi gerekti.

Çözümü;

A kayıtlarında 74.125.93.121 dns adresini kullanmak
CNAME iniz varsa ghs.google.com yazan yeri kaldırmak, CNAME inizi A kaydı yapıp ip kısmına da yine 74.125.93.121 ip sini girmelisiniz.

Yani şunun gibi bir görüntü oluşacak ekranınızda (dnspark.com ile yönlendirenler için);


Geniş hali için resmin üzerine tıklayın.


Not: 64.202.189.170 ve 216.239.38.21 ip leri ile artık girilemiyor. Yeni ip 74.125.93.121, daha yenisi çıkana kadar en yenisi bu ;)

Yorumlar (0)

Yorum Gönder

Uyarı: Yazacağınız mesaj konu ile alakalı değilse lütfen e-posta gönderiniz.Sitemizde yer alan okur yorumları, yorumları yazanların kendilerinin görüşleridir, okur yorumlarından www.ozgurklavye.com sorumlu tutulamaz.Blogda bulunan herhangi bir içerik, yorum ile alakalı şikayetiniz varsa, kaldırılmasını istediğiniz yorum veya yorumlar ya da herhangi bir başka içerik varsa lütfen bize e-posta aracılığı ile ulaşın.

Yorumlar incelenip onaylandıktan sonra sitede yayınlanır.
Eğer yorum yazmak için hesabınız yoksa Anonim veya Adı/URL seçeneklerini kullanın.