Coca cola formülündeki alkol!

Thisamericanlife.org adlı site, Coca Cola'nın mucidi kimyacı John Pemberton'ın notlarına ulaşmış ve birebir Coca Cola formülünü gramajlarıyla ortaya çıkarmış.

Dikkatimi çeken nokta Coca Cola'da alkol bulunması. Üzerinde alkol olduğu hiç yazılmayan alkollu Coca Cola'yı içmekten büyük pişmanlık duyuyorum... Bir ara gazozlarda alkol olduğu iddia edilmiş, Türkiye'deki bazı gazoz markalarında (çoğunluğunda) labaratuar sonuçlarına göre alkol çıkmıştı...

Şimdi aklıma gelen soru şu, bu vakte kadar kimse Coca Cola'yı analiz edip alkol olup olmadığını tespit etmedi mi?! Gazozun bile yıllarca bilinmeden alkolsüz içecek diye içilmesi, Coca Cola'nın bu sırrın açıklanmaması için baskı yapabilecek yeterince güçlü bir dünya devi olması da beni kuşuya düşüren bir durum.

Birileri buna açıklık getirsin... Bundan sonra kendimi alkolsüz diye avutup Coca Cola içersem kendimi çoook ama çooook pişman hissedeceğim kesin!

Hatamız sana güvenmekteydi zaten Coca Cola!..


(Haberi mynette gördüm, asıl kaynağı şurasıdır)

Yorumlar (0)

Yorum Gönder

Uyarı: Yazacağınız mesaj konu ile alakalı değilse lütfen e-posta gönderiniz.Sitemizde yer alan okur yorumları, yorumları yazanların kendilerinin görüşleridir, okur yorumlarından www.ozgurklavye.com sorumlu tutulamaz.Blogda bulunan herhangi bir içerik, yorum ile alakalı şikayetiniz varsa, kaldırılmasını istediğiniz yorum veya yorumlar ya da herhangi bir başka içerik varsa lütfen bize e-posta aracılığı ile ulaşın.

Yorumlar incelenip onaylandıktan sonra sitede yayınlanır.
Eğer yorum yazmak için hesabınız yoksa Anonim veya Adı/URL seçeneklerini kullanın.