Usb yasağını kaldırmakUsb bellek yasağını kaldırmayı keşfedeli yüzyıllar oldu ama hala cafelerdeki usb yasaklarına çözüm arayanlar var ise indirilecek ufak programı ve 2. bir yöntemi burada veriyorum.

Bir şeyler kopyalarken eğer "Disk yazmaya karşı korumalı" hatası alıyorsanız indireceğiniz bu mini program işi çözecektir.  .EXE şeklinde değil, bu şekilde olması daha iyi, çünkü bazı kafeler spesific olarak yaygın olan "flash free" programını bloklayabiliyorlar ya da herhangi bir .exe nin çalışmasına yasak koyabiliyorlar... O yüzden komut dosyası şeklindedir, tıklarsınız daha sonra bir iki saniye sonra flashınızı çıkarıp bir daha takarsınız, işlem tamamdır.

Yazma korumaları için diğer bir çözüm usb bellekten başlatılabilen live işletim sistemleridir. Ubuntu gibi, 1 gb lık bir belleğiniz varsa içine örnek olarak bir linux işletim sistemi olan Ubuntu'yu  kurup, cafe'nin bilgisayarını Ubuntuyla başlatabilirsiniz. Bu şekilde yasak falan kalmaz, hatta kafe sahibinin ulaşabildiği her yere ulaşabilir elleriniz. Usb'den başlatılabilen Ubuntu nasıl yapılır diyorsanız Ubuntu'nun resmi sitesinde yazıyor. Vaktim olursa burda da basitçe anlatabilirim.


Ne demiş Alexander Copypaste: "Kopyalamak güzeldir..."

Yorumlar (0)

Yorum Gönder

Uyarı: Yazacağınız mesaj konu ile alakalı değilse lütfen e-posta gönderiniz.Sitemizde yer alan okur yorumları, yorumları yazanların kendilerinin görüşleridir, okur yorumlarından www.ozgurklavye.com sorumlu tutulamaz.Blogda bulunan herhangi bir içerik, yorum ile alakalı şikayetiniz varsa, kaldırılmasını istediğiniz yorum veya yorumlar ya da herhangi bir başka içerik varsa lütfen bize e-posta aracılığı ile ulaşın.

Yorumlar incelenip onaylandıktan sonra sitede yayınlanır.
Eğer yorum yazmak için hesabınız yoksa Anonim veya Adı/URL seçeneklerini kullanın.