Facebook ile bedava SMS göndermenin yolu

Belki biliyorsunuzdur, facebook yeni bir mesaj sistemine geçti. Yazımı okumadan tahminde bulunmayın zira bilinmedik bir noktayı yazıyorum buraya.

Yeni facebook mesajların özelliklerinden bahsetmeyeceğim ama gelen kutunuzu yeni mesaj kutusuna facebook'ta şuradan dönüştürebilirsiniz.

Yeni mesajlara geçip üstte "SMS mesajlarını aç" kısmından cep numaranızı kaydettiğiniz takdirde birisi size facebook'tan mesaj gönderince mesajının ilk 55 karakterini sizin cebinize anında ücretsiz yolluyor facebook. Devamını telefondan sms olarak okumak paralı ama bunun içinde 0.facebook u kullanarak mesajın tamamını ücretsiz okumak mümkün.Karşınızdaki eğer 55 karakterden az ya da 55 karakter bir mesaj yazarsa zaten direk hepsi SMS olarak cebinizde.
Peki bunun getirisi nedir? En büyük getirisi artık facebook gelen kutunuzu "cevap gelmiş mi?" aman biri bir şey yazmışmı gibi sebeplerle zırt pırt kontrol edip vaktinizi öldürmek zorunda değilsiniz.

Ayrıca eğer karşınızdaki de facebook yeni mesajlara geçmiş ve sms mesajlarını açmış ise ona facebook'tan direk sms gönderebilirsiniz. E-posta göndermek de yeni mesajların diğer bir özelliği. Ekinizi, dosyanızı ekleyip bildiğiniz e-posta gönderiyorsunuz. Facebook e-posta olayını daha önceden başlatmıştı aslında, kullanıcınickin@facebook.com şeklinde, şurada nasıl yapılacağından çok önceden bahsetmiştik.

Facebook ve facebook mobili rahatça kullanabileceğimiz telefonlar yaygınlaştıkça operatörlerin SMS dönemi bitecek.

Ben asıl facebook üzerinden bedava sesli görüşme yapmanın peşindeyim. Telefondan telefona, nasıl olacaksa :) Onu da yaparsa Avea'nın falan sloganı "oh be!" değil "yuh be!" olsun :) Nasıl anlaşıyor bu konularda operatörlerle muamma...

Ne diyelim BİTİR OPERATÖRLERİ FACEBOOK!

Yorumlar (0)

Yorum Gönder

Uyarı: Yazacağınız mesaj konu ile alakalı değilse lütfen e-posta gönderiniz.Sitemizde yer alan okur yorumları, yorumları yazanların kendilerinin görüşleridir, okur yorumlarından www.ozgurklavye.com sorumlu tutulamaz.Blogda bulunan herhangi bir içerik, yorum ile alakalı şikayetiniz varsa, kaldırılmasını istediğiniz yorum veya yorumlar ya da herhangi bir başka içerik varsa lütfen bize e-posta aracılığı ile ulaşın.

Yorumlar incelenip onaylandıktan sonra sitede yayınlanır.
Eğer yorum yazmak için hesabınız yoksa Anonim veya Adı/URL seçeneklerini kullanın.