Get the latest flash player sorunu ve çözümü

Bir video izlemek istediğinizde Get the latest flash player hatasıyla ya da An error occurred sorunuyla karşıyaşıyorsanız bu konu altında sorunu bir çırpıda çözeceğiz. Nasıl mı? Şöyle;

Öncelikle farketmişsinizdir ki en son versiyon adobe flash player sisteminizde yüklü olduğu halde ve facebook gibi sitelerde rahatlıkla video oynatırken youtube gibi sitelerde flash playerın en son sürümünü yükleyin veya an error occured diye hata veriyor.


Problemin nedeni, kaynağı internet sansüründen kaynaklanan erişim sorunları...

Çözümü hosts dosyası kullanmak ve yanında yasaklanmamış bir dns ayarı yapmak. Dns adresi olarak şu sıra 4.2.2.1 ; 4.2.2.2 iş görüyor. Hosts dosyasını indirmek, bu iki ayarın yapabilmek için şu önceki konuya bir bakın, orada resimlerle anlatmıştık.

Kısaca çözüm  4.2.2.1 ; 4.2.2.2 dns ayarı ve hosts dosyasında.


Ayarları yaptıktan sonra artık bu aptal sorunla karşılaşmayacaksınız. Ta ki 22 Ağustos gelip çatana kadar...

Facebook Blog Yazarları'ndan son blog yazılarını beğenip/takip etmek için tıklayın.

Yorumlar (3)

Adsız

26 Haziran 2011 02:13

denedim ama işe yaramadı ne yazıkki

Adsız

26 Haziran 2011 14:00

evet flaşh programı yüklü facebook gibi sayfalardada istediğimi yapıyorum ama bazı yasak sitelerde lütfen pc nize flaşh player yükleyiniz yazıyor yazınız üzerine hostu ve dns ayarını değiştirsemde bir işe yaramadı tarayıcı olarak üç ayrı tarayıcı kullanıyorum IE9- MOZİLLLA FİREFOX VE GOOGLE CHROME BU KONUDA YARDIMINIZI BEKLİYORUM.SAYFANIZA İLGİ DUYUYORUM VE YARDIM EDECEĞİNİZİ ÜMİD EDİYORUM

Atakan Kandemir

23 Ekim 2011 00:20

işe yaraması lazım.. normal modem kullanıyorsanız yarar, telefonu modem olarak kullanıp cep internetinizi bilgisayarınızda kullanınca tabi bilgisayarın yerel dns ayarı değilde diğer telefon bağlantısının dns ayarını değiştirmek gerekiyor.

bir de cookie/çerezleri falan temizleyip modemi resetleyip deneyin.. hala olmuyorsa bilemiyorum

Yorum Gönder

Uyarı: Yazacağınız mesaj konu ile alakalı değilse lütfen e-posta gönderiniz.Sitemizde yer alan okur yorumları, yorumları yazanların kendilerinin görüşleridir, okur yorumlarından www.ozgurklavye.com sorumlu tutulamaz.Blogda bulunan herhangi bir içerik, yorum ile alakalı şikayetiniz varsa, kaldırılmasını istediğiniz yorum veya yorumlar ya da herhangi bir başka içerik varsa lütfen bize e-posta aracılığı ile ulaşın.

Yorumlar incelenip onaylandıktan sonra sitede yayınlanır.
Eğer yorum yazmak için hesabınız yoksa Anonim veya Adı/URL seçeneklerini kullanın.