Google Türkiye'ye vergi verecek


Hatırlarsınız Binali Yıldırım'ın Google'ın vergi ödemediğini, Türkiye'ye ayak direttiğini söylediği zamanları. Hatta "Bu ülkeyi Google mu yönetecek!" diye çıkışmıştı bakan.

Sonunda Google Türkiye faiziyle birikmiş 71 milyon TL vergi borcunu ödemek için başvurmuş. Torba yasadan yararlanıp 35 milyon TL ve 18 taksit olarak ödeyecekmiş.

Google Türkiye'de vergi ödeyecek ne iş yapıyor, nereden para kazanıyor diyorsanız Google Adsense'den yani Google reklamlarından kazanıyor.

Google bu vergi sorununu daha öncede İngiltere ile de yaşamış ve sonunda vergi ödemeyi kabul etmiş.

Olayın önemi de şundan kaynaklanıyor; Google gibi inatçı bir keçiye vergi ödemeyi kabul ettiren sayılı ülkelerdeniz. Eee artık devlet parayı da aldığına göre Google la Youtube, Blogger vs. konularda takışıp durmaz, biraz yan çıkar.

Aman saçma sapan, teknoloji cahili mahkeme kararları vermeseler o da kafi...

Haberin yurtdışı kaynağı ve bizim gazetelerden birinde de çıkmış.

Yorumlar (2)

Enes İLHAN

1 Haziran 2011 03:03

Gelişme var sanki bu ülkede. Hayırlısı bakalım ..

Atakan Kandemir

1 Haziran 2011 16:10

bu yasaklar konusunda da gelişme olması benim dileğim... youtube, rapidshare vs. yasaklı siteler arasında olması insana illalah dedirtiyor!..

Yorum Gönder

Uyarı: Yazacağınız mesaj konu ile alakalı değilse lütfen e-posta gönderiniz.Sitemizde yer alan okur yorumları, yorumları yazanların kendilerinin görüşleridir, okur yorumlarından www.ozgurklavye.com sorumlu tutulamaz.Blogda bulunan herhangi bir içerik, yorum ile alakalı şikayetiniz varsa, kaldırılmasını istediğiniz yorum veya yorumlar ya da herhangi bir başka içerik varsa lütfen bize e-posta aracılığı ile ulaşın.

Yorumlar incelenip onaylandıktan sonra sitede yayınlanır.
Eğer yorum yazmak için hesabınız yoksa Anonim veya Adı/URL seçeneklerini kullanın.