Google+ projesi nedir ne değildir?


Google, Google+ adında yeni ve geliştirilmiş bir proje başlattı. Google+ google kullanıcılarına geliştirilmiş bir sosyal ağ sunmak için yapılmış bir proje.

"Google+ davet isteyen varsa bana Gmail adresini yazsın" diyen bir arkadaşınızı görürseniz sağda solda siz de benin gibi nedir bu Google+ projesi diyenler için açıklayalım.Proje için; "Gerçek hayattaki paylaşım web için yeniden düşünüldü." diye bir slogan ile yola çıkan Google, bu alandaki en büyük rakibi Facebook'a daha önce Google Wave ile bir alternatif getirmiş ve başarısız olmuştu.

Yeni sosyal ağ projesi olan Google+ da ise iş daha ciddiye alınmış ve daha da geliştirilmeye çalışılmış gibi. Bir anasayfanız, "çevreler" adında arkadaş çevreniz gruplandıracağınız bir arkadaş listesi, ilginç içerik aramak için "konular" sekmesi, video ve resim yükleme, web üzerinden webcam ile sohbet, grup sohbeti yapabilme Google+ nın başlıca özellikleri.Proje şimdilik test aşamasında ve deneme için yavaş yavaş kullanıcı kabulü yapılıyor. Davet ile kullanıcı kaydı da mümkün. O şekilde hemen kabul ediliyorsunuz... Belki bu şekilde bir promosyon yapma, merak uyandırma, üyelerin arkadaşlarıya beraber gelmelerini sağlayarak üye olup bir daha geri dönmeyenleri engellemeye çalışıyorlar bence. Ya da sadece deniyorlar.


Google+ projesinden haberder olmak için şimdiden kayıt olmanız lehinize. Google+'ya şuradan kayıt olabilirsiniz.ETİKETLER: Google  Google+ ya da diğer ingilizce adıyla Google plus project ( Google artı projesi) merak ile nedir sorusu sordurdu. Google+ nedir? Google + davet nedir? Nasıl google+ davet alınır? Cevap Google'ın yeni projesinde. Yeni dinamik Google + projesi facebook'a rakip olma yolunda. Google+ davet ne demek, Google+ ne demek? Nedir Google+ daveti? Google + davet nedir? Google+ sosyal paylaşım alanı daveti var. Özgür Klavye Google+ projesi soysal ağ denemesi demo davet, haberdar et.

Yorumlar (2)

Furkan ÖZDEN

1 Temmuz 2011 09:02

Bu proje şimdilik davet ile üye alıyor herhalde, kayıt olan biri varsa beni davet edebilir mi ? furkanozden55@gmail.com

Atakan Kandemir

1 Temmuz 2011 16:59

geçen arkadaş davet isteyen var mı falan diye sordu da, şu anda ç.dışı. bana davet gönderirse seni de eklerim furkan

Yorum Gönder

Uyarı: Yazacağınız mesaj konu ile alakalı değilse lütfen e-posta gönderiniz.Sitemizde yer alan okur yorumları, yorumları yazanların kendilerinin görüşleridir, okur yorumlarından www.ozgurklavye.com sorumlu tutulamaz.Blogda bulunan herhangi bir içerik, yorum ile alakalı şikayetiniz varsa, kaldırılmasını istediğiniz yorum veya yorumlar ya da herhangi bir başka içerik varsa lütfen bize e-posta aracılığı ile ulaşın.

Yorumlar incelenip onaylandıktan sonra sitede yayınlanır.
Eğer yorum yazmak için hesabınız yoksa Anonim veya Adı/URL seçeneklerini kullanın.