Oslo'da Bir Tapınak Şövalyesi


Gündemi en çok meşgul eden konulardan biri Oslo'da yapılan katliam oldu. Kendini bilmez bir cani önüne geleni öldürdü. Herkesin içini burkan bu haber dış basında çok ilginç lanse edildi. İlk başta saldırganı Müslüman bir terörist, doğulu cani olarak yayan medya katilin sarışın bir Avrupalı olduğu öğrenilince batılı çılgın diye duyurmaya başladı. Her türlü saldırıyı Müslümanlara yoranlara da böylece bir ders verilmiş oldu. Demek ki neymiş El Kaide İslam'ı, Breivik'i Hristiyanlığı temsil etmiyor. Her terörist saldırısını İslam'ı temsil ediyoruz diyenler gerçekleştirmiyor. Her terörist sakallı, esmer bir orta doğulu ya da Arap olmuyor. 


İslamofobi'yi araştıran bir Norveçli profesör diyor ki; insanlar normal hayatta ki sıkıntılarını bile İslam karşıtı gösteriler ve düşüncelerle dışa vuruyor. Her türlü hatayı, yanlışı neden Müslümanlara yoruyorlar? Kuyruk acısı dedikleri bu olsa gerek. 


İslam'a karşı geçmişten beri bir antipati besler malum kişiler, devletler. O kitaplarda okuduğumuz Tapınak Şövalyeleri vs. gerçektir ve hala bir çoğu devam etmektedir. Bunları destekleyenler hala çıkıp Norveç'te ki olaylar için tatmin edici açıklamayı yapamayanlardır. Yıllar önce ikiz kuleleri yıkıp Müslümanlar yaptı diyenler bugün aynı şeyi tekrar gerçekleştiremediler. Bana kalırsa yakında bu tür ırkçı ve insanlık dışı saldırılar devam edecektir...

M.Yasin YILDIRIMYorumlar (0)

Yorum Gönder

Uyarı: Yazacağınız mesaj konu ile alakalı değilse lütfen e-posta gönderiniz.Sitemizde yer alan okur yorumları, yorumları yazanların kendilerinin görüşleridir, okur yorumlarından www.ozgurklavye.com sorumlu tutulamaz.Blogda bulunan herhangi bir içerik, yorum ile alakalı şikayetiniz varsa, kaldırılmasını istediğiniz yorum veya yorumlar ya da herhangi bir başka içerik varsa lütfen bize e-posta aracılığı ile ulaşın.

Yorumlar incelenip onaylandıktan sonra sitede yayınlanır.
Eğer yorum yazmak için hesabınız yoksa Anonim veya Adı/URL seçeneklerini kullanın.