Yavru Vatan


Şu son günlerde gündemi en çok meşgul eden konu Kıbrıs olsa gerek. Rumların Kıbrıs'ı tek başına temsil etme isteğine karşı başbakanın sert çıkışları sürüyor. Peki bu sert çıkışlarda amaç ne? Bugün gazetede çok güzel bir yazı okudum bununla ilgili. Yazar diyor ki, başbakanın bu sert çıkışları Kıbrıs'ta ki Türklerin iradesini dünya kamuoyuna duyurmak. Haklı, çünkü baktığınız zaman bu sert çıkışlar hem Türklerin iradesini ortaya koyuyor hem de dünyanın ilgisini Kıbrıs'a çekiyor. Seven sevmeyen herkes bana kalırsa başbakanın bu çıkışlarını desteklemelidir çünkü yarın Kıbrıs'ta ki kardeşlerimizin geleceği, Avrupa'da ki söz hakları vs. hep buna bağlıdır. Yukarıda gördüğünüz karikatür de bir bakıma başbakanın ne demek istediğini anlatıyor aslında. Ya Kıbrıs'ı iki tarafta temsil eder ya da Avrupa ile ilişkiler donar diyor başbakan. Yani Rumlara, ya gelin paşa paşa anlaşalım ya da biz sizi ezer geçeriz demeye getiriyor. Tabi ki dileğimiz iki tarafın anlaşmasıdır. Neler olacağını çok yakında göreceğiz bence. 
M.Yasin YILDIRIM

Yorumlar (5)

Adsız

21 Temmuz 2011 13:05

Güzel ülkemin sorunları bitmiyo ki bi türlü..
Kürtler ayrı deert, Rumlar ayrı deert..

Atakan Kandemir

21 Temmuz 2011 14:50

bbc de erdoğan ile ilgili bir haber göremedim, bugün el-cezire ingilizce haber bülteninde de Türkiye'ye bir yer ayrılmamış. sadece olan şu; hepimiz başbakanın nutuklarını ayıla bayıla izliyoruz, içimizden laf salatası olduğunu bile bile... bence bu 4 yılda anayasayı yaptı yaptı, yapamadı güle güle. ki anayasada halkın birincil değil ikincil veyahut üçüncül bir ihtiyacı diye düşünüyorum...

M.Y.Yıldırım

22 Temmuz 2011 13:49

zaten öbür dönem aday olmayacağını açıkladı. anayasayı yapıp gidecek. bu kesin bana kalırsa. öncelikle yasalar düzenlensin diğer ihtiyaçlar sonra yasal engel olmadan karşılanır. Türkiye'nin sorunu yok inanın bana iş var yetenekli eleman yok mesela Türkiye artık bir idol örn. yunanistan gibi ülkeler şu an bizi model olarak gösteriyor kendilerine.

Atakan Kandemir

22 Temmuz 2011 15:10

başkanlık sistemi bunun için var, parti tüzüğünü değişmeden bir iktidar dönemi daha için.. anayasayı yaparken başkanlık sistemi konusu açılıp anayasa yeni sisteme göre yapılmaya çalışılacak gibi gözüküyor... anayasa ikincil fikrimi koruyorum, önce can sonra canan misali, işsiz adamın ilk planda başka bir şey düşünmesi zaten saçmalık, ona ne anayasadan...

veli

23 Temmuz 2011 20:42

başbakan mavi marmara olayından sonra da bol nutuk vermişti sayın başbakan ama bir yılı geçkindir özür bekliyoruz hala...başbakanımız iyi konuşuyor hitabet on numara ama devamını pek göremiyoruz.

Yorum Gönder

Uyarı: Yazacağınız mesaj konu ile alakalı değilse lütfen e-posta gönderiniz.Sitemizde yer alan okur yorumları, yorumları yazanların kendilerinin görüşleridir, okur yorumlarından www.ozgurklavye.com sorumlu tutulamaz.Blogda bulunan herhangi bir içerik, yorum ile alakalı şikayetiniz varsa, kaldırılmasını istediğiniz yorum veya yorumlar ya da herhangi bir başka içerik varsa lütfen bize e-posta aracılığı ile ulaşın.

Yorumlar incelenip onaylandıktan sonra sitede yayınlanır.
Eğer yorum yazmak için hesabınız yoksa Anonim veya Adı/URL seçeneklerini kullanın.