Ateizm yanılgısı ve Richard Dawkins

Dün gece Richard Dawkins'in bir videosuna rastladım, "Richard Dawkins müslüman öğrencileri ikna edemedi" diye. Video baştan aşağı körpe ortaokul öğrencilerinin, kuran'ın ve fen bilgisi öğretmeninin alttan alttan aşağılanmasıyla doluydu. Buradan izlenebilir.

Aslında çok söylenecek şey var ama söylediklerimin çoğu başkaları tarafından benzer bir şekilde önceden söylenmiş şeyler olabileceğinden es geçip bu yazımı mümkün olduğu kadar kısa tutmaya çalışıyorum.

Tüm canlıların genlerinin birbirlerini tamamlarcasına durduğuna, (örneğin; bir maymunun genlerinin insanınkine yakın olması), canlıların gen yapılarının bir merdivenin farklı basamakları ya da bir ağacın ayrılan farklı dalları gibi olduğuna sürekli değinen ve kendi inancını (ateizm) bu şekilde tatmin eden Richard'a soruluyor;

- Bize genlerin mutasyonuyla ilgili bir örnek verebilir misiniz? diye Yani şu denmek istiyor, balık sudan çıkarken bir genetik mutasyon da yaşamış olmalı (çünkü karadaki hayvanın geni farklı, balığın farklı). Peki bu mutasyona bir örnek ya da ispat yapabilir misiniz?

Cevabını izliyoruz;
Aslında gayet basit bir soru. Ama düşünüyor... Düşünüyor... Daha sonra düşünmesinin uzun süreceğini anlayınca "-kaydı durdurabilir miyiz?" diyor. Haliyle utanıyor çünkü kendisi evrimi savunan dünyaca ünlü etolog  ve evrimci biyolog ve yazar. Kitaplarından birinin ismi "Tanrı Yanılgısı".

Cevap veremiyor çünkü yok. Ne kadar her gördüğünüzü evrimle yorumlasanız, ne kadar kanıt gözüken şey toplasanız bir orangutan ailesinin insanlaştığını göremeyeceksiniz...

Cevap veremiyor ve cevap veremediği nokta da evrime iman ediyor.

Nasıl mı?

Videonun devamını izleyelim (kendisinin savunucuları tarafından konulmuş, konuşma olmayan kısımda çıkan alt yazılar videoyu koyana ait, o kısmı sallamıyorum..)Kesilen kayıt yeniden başlıyor ve Dawkins cevap veriyor. Dediği şu şu anki balıklar, şu anki insanlar modern balıklar, modern insanlardır. Ee işte bu yüzden bir mutasyona tanıklık edemiyoruz. Ya hani evrimi gösteremeyiz size, ama öyle inanıyoruz işte diyor türkçesi... Burayı geçtik, saniye 1.20'de ne dediğini dinleyin.

-Orada olsaydık bir balığı diyelim ki bir tür amfibyen (kurbağa mesela) olarak karaya adım atarken görebilecektik.

becoming sth like an amphibian... Orada olsaydık balığın karaya adım atıp bir tür amfibyene dönüşümünü görebilecektik diyor...

Bu ne büyük bir iman ya Rabbi!.. :)

Canım Dawkins nerde kaldı senin bilim adamlığın? Kendi yarattığın gayba iman ettin resmen...

Bak ne diyorum. Ben dinsizim deme sakın, gülerler Dawkins. Sen beyinleri olup olmadığına emin olamadığımız putperestlerin inandığından bile inanması zor bir çocuk hayaline inanıyorsun.

Senin batıl dininin ismi Ateizm, Peygamberin, rehberin Charles Darwin, kitabın On The Origin of Species (Türlerin kökeni üzerine).

Bu konudan ayrı ama konuyla bağlantılı bir videoyu da aşağıya koymak istiyorum. İçinde evrim ile ilgili bir bölüm de var. İlluminati konusundan haberdarsanız izleyin, değilseniz öğrenin de gelin :) "Şeytan ile iletişim" videonun konusu, videoda konuşan Roger illuminati'den ayrılan bir eleman. Detaylarını araştırıcam şimdilik videoyu koyuyorum. Fazla anlatmayayım, siz videoyu izleyin.Yorumlar (4)

mozer

19 Eylül 2013 10:25

kanıt olarak youtube videosu göstermek :)

mozer

19 Eylül 2013 10:31

hasta olunca yuttuğunuz ilaçları bile evrim bilgisine borçlusunuz lan ne saçmalıyosunuz :) gidin dünyadaki saygın üniversitelerden herhangi birine, "bence evrim yok hacı" deyin de size münasip yerleriyle güzelce bir gülsünler :) evrim var mı yok mu tartışılan bir konu bile değil artık, he tartışılıyolar ama bilim adamları arasında değil, daha çok bilim adamlarıyla din adamları arasında :)

mozer

19 Eylül 2013 10:39

he ama üniversite diye el ezher'e giderseniz dilediğiniz yönde cevaplar alabilirsiniz. ama mit, oxford, stanford falan siktiri çekecektir emin olun :)

not: mit dediğim "milli istihbarat teşkilatı" değil. söyleyeyim de yanlış anlaşılma olmasın :)

Atakan Kandemir

20 Eylül 2013 21:39

mozer evrim teorisi hayali olarak kuvvetli bir teori fakat ne kadar dinlesem de bilim adamlarının anlatımlarından bu "teori" hakkında olan "hayal ürünü" kanımı değiştiremedi. Her fırsatta değişim geçiren bakterileri virüsleri mikro canlıları evrime kanıt göstermek ile olmaz, çok basit bir sorudur, ne kadar yavaş da olsa bunca milyar yıllardan sonra maymunken insana dönüşenlerin, balıkken karaya çıkanların bir sirkülasyon şeklinde devam etmesi lazım eğer evrim kuralları var ise işliyor ise.en azından dünyanın bir yerlerinde apaçık görülmesi lazım. Sıkışınca şartlar farklı efendim, birçok şartlar ısı sıcaklık iklim vs. diye kaçmakla olmaz. Bu teoriyi bu haliyle kabullenmek inanmaktan öteye gitmeyen bir şey. Her şeye rağmen bunu her halükarda dini öğretilere inanmak için söylemiyorum evrimle de açıklansa, başka bir şeyle de olan her olayın Allah'ın kontrolünde, bilgisi dahilinde, var olan her şeyin Allah'ın yaratımıyla olmadığını ispatlayacak bir delil değildir evrim. Evrime gerek yok, kainatta birçok olaylar oluyor, yıldızlar ölüyor, galaksiler doğuyor,bunlara ister evrim de ister Allah yaratıyor de, benim açımdan bir sorun yok. Ben sadece aklımın tatmin olmadığını belirttim. Bilim adamlarının tatmin olması %100 doğrudur bu mesele anlamına gelmez...Bugün her alanda %100 zıt bilgileri savunan akademisyenler bulabilirsin, demek ki burada hakem senin aklındır, benim aklımdır, aklıma yatıp yatmamasıdır. Bunu da kafam basmıyor manasında değil basit mantık sorularına evrimin cevabının olmaması ya da saptırma cevaplar olmasından dolayı manasında diyorum.

Yorum Gönder

Uyarı: Yazacağınız mesaj konu ile alakalı değilse lütfen e-posta gönderiniz.Sitemizde yer alan okur yorumları, yorumları yazanların kendilerinin görüşleridir, okur yorumlarından www.ozgurklavye.com sorumlu tutulamaz.Blogda bulunan herhangi bir içerik, yorum ile alakalı şikayetiniz varsa, kaldırılmasını istediğiniz yorum veya yorumlar ya da herhangi bir başka içerik varsa lütfen bize e-posta aracılığı ile ulaşın.

Yorumlar incelenip onaylandıktan sonra sitede yayınlanır.
Eğer yorum yazmak için hesabınız yoksa Anonim veya Adı/URL seçeneklerini kullanın.