Google chrome yer imleri yedekleme nasıl yapılır?


Google Chrome kullanıyorsanız yer imleriyle alakalı kısımların internet explorerdan biraz farklı olduğunu farketmişsinizdir. Hatta ben  ilk kullandığım zamanlarda Chrome'da yer imi kaydetme özelliği olmadığını zannediyordum. (Sizde de yer imi çubuğu yoksa (hani şu gezindiğiniz siteleri sık kullanılanlara eklediğiniz çubuk) en sağdaki ayar köşesinden > Yer işaretleri > Yer imlerini her zaman göster kısmını işaretleyin)

Peki yer imlerini nasıl kopyalarız, birini ya da tümünü bir yere, bir klasöre kopyalamak, kaydetmek, yedeklemek nasıl yapılır?

Çok basit;

En sağdaki ayarlar (ingiliz anahtarı simgesi var ya ha işte o :)  > Yer imi yöneticisi > Düzenle kısmından ister yer imlerinizi dışarı aktarıp bir klasörde yedekleyin ister yedeklediğiniz yer imlerini içe aktarın.

Anlaşılmamışsa ekran görüntüsüyle resimli anlatım;
Bu kadar... Bir de Tv'de şu sıralar Google Chrome'un reklamını yapıyor. İnternet reklamlarına alışıktık da internetin tv'de reklamı ilk defa gördük. O reklamlardan (Türkiye'de yayınlandı mı emin değilim) bence en hoş olanını aşağıya ekliyorum. Yakında Facebook, Hotmail, Mynet falan reklamlarını görürsek tv'de şaşırtıcı olmaz heralde. Gerçi facebook 2007'den beri ücretsiz reklam yapıyor tv'lerde ya neyse...Yorumlar (4)

Adsız

11 Mart 2012 20:52

Çok teşekkürler.

Adsız

11 Mart 2012 20:59

Kaydedilen dosyayı chrome'a nasıl aktarabiliriz bu arada? Bilginiz var mı?

eda

15 Ağustos 2012 10:53

benim google chrome ayarları kaydetmiyor bilginiz varsa lütfen yardım edinn

Atakan Kandemir

15 Ağustos 2012 19:55

ayarları kaydetmiyor derken? yer imlerini mi yedeklemiyor..? sorun her neyse chrome'u yeniden yüklemeniz çözebilir diye düşünüyorum;
https://www.google.com/chrome

Yorum Gönder

Uyarı: Yazacağınız mesaj konu ile alakalı değilse lütfen e-posta gönderiniz.Sitemizde yer alan okur yorumları, yorumları yazanların kendilerinin görüşleridir, okur yorumlarından www.ozgurklavye.com sorumlu tutulamaz.Blogda bulunan herhangi bir içerik, yorum ile alakalı şikayetiniz varsa, kaldırılmasını istediğiniz yorum veya yorumlar ya da herhangi bir başka içerik varsa lütfen bize e-posta aracılığı ile ulaşın.

Yorumlar incelenip onaylandıktan sonra sitede yayınlanır.
Eğer yorum yazmak için hesabınız yoksa Anonim veya Adı/URL seçeneklerini kullanın.