Düşüncelerimiz ile Hayatı Yönlendirmek


Farkında olmasak bile düşüncelerimiz öylesine güçlü ve kabiliyetlidir ki, iyi ya da kötü hayatımızda yaşadığımız çoğu sonuçları kendi isteğimiz doğrultusunda çizmişizdir.

Kişinin kendi düşüncesini kontrol etmesi olağan bir şey gibi gözükse de zordur ve çevremizde bunu başarmış az sayıda insan bulunur. Negatif düşünce parazit gibidir, sen istemesen dahi muhakkak atar kendini ortaya. Biz insanlar evrendeki en harika canlılarız. En başta düşüncelerimizi yönlendirme gibi bir gücümüz var fakat bu her insanın başarabileceği bir şey değildir.

Neler düşündüğünüzü hiç düşündünüz mü? Çoğumuz genelde olaylara karamsar sonuçlar giydiririz ki hayatımızı bu düşünceye göre yönlendiririz, hayatımızda çoğu hatayı bu yüzden yapmışızdır. Dediğim gibi insanın pozitif düşünmesi ya da düşünlerini yönlendirmesi sanıldığı kadar kolay değildir fakat bu cesareti kendinizde buluyorsanız en azından bir adım atmaya değer… İlk adım olarak sabah uyandığınızda; ‘’Bu gün güzel bir gün olacak, aydınlık benim için var.’’ diyebilirsiniz. Negatif bir olay ile karşılaştığınızda ise söyleyeceğiniz tek şey; ‘’Ümitsizliğe kapılmayı reddediyorum.’’ olsun.

Unutmayın, biz bunu yapabilecek güce sahibiz... Umutsuzluk toprağını üstünüzden atmanız dileğiyle. (:Yorumlar (2)

Atakan Kandemir

16 Ekim 2011 12:42

"Ümitsizliğe kapılmayı reddediyorum.",, beyin olumsuz komutları algılamaz, yani mesela "Anneni hatırlama" dediğimde sen anneni hatırlarsın :D "Ümitsizliğe kapılmayı reddediyorum" yerine "Ümitliyim, ümitli kalacağım" gibi bir şeyler negativiteyi çekmeden seni telkin eder, cümleler önemli yani ;)

BseErd

16 Ekim 2011 15:36

Haklı olabilirsin,yöntem kişiden kişiye değişir(:

Yorum Gönder

Uyarı: Yazacağınız mesaj konu ile alakalı değilse lütfen e-posta gönderiniz.Sitemizde yer alan okur yorumları, yorumları yazanların kendilerinin görüşleridir, okur yorumlarından www.ozgurklavye.com sorumlu tutulamaz.Blogda bulunan herhangi bir içerik, yorum ile alakalı şikayetiniz varsa, kaldırılmasını istediğiniz yorum veya yorumlar ya da herhangi bir başka içerik varsa lütfen bize e-posta aracılığı ile ulaşın.

Yorumlar incelenip onaylandıktan sonra sitede yayınlanır.
Eğer yorum yazmak için hesabınız yoksa Anonim veya Adı/URL seçeneklerini kullanın.