Duy Bunları(!) 2012


Sosyal medya dediğimiz şey gitgide sade sosyallikten çıkıp asıl medya haline dönmeye, asıl medyanın yerine geçmeye başladı. Haberler çok çabuk yayılıyor, tepkiler anlık veriliyor. Birçok twitter kullanıcısı için ertesi günün gazetelerindeki haberlerin çoğu eskimiş oluyor  daha gazete çıkmadan. Halkın nabzını tutmak için caddelerde dolaşıp önüne gelene mikrofon tutmaya filan gerek yok artık. Twittter’a yazınca kelimeyi gerisi geliyor.
Böyle uzun bir girizgahtan sonra demem o ki twitter’da yılbaşı da farklı etiketlerle kullanılıyor. Ben de can sıkıntısından oturdum bunları okumak gibi saçma bir iş yaptım. Okumuşken bari birleştireyim ortaya bir yazı çıksın dedim. Sonuç olarak da böyle bir şey çıktı işte ortaya. Genel anlamda #2012istekleri etiketiyle ilgili dikkatimi çeken birkaç şey şunlar:
·         #2012istekleri’nde kesinlikle kadınların tweeti daha fazla. Baylar çok da ilgilenmemiş.( Hiç şaşırmadım.)
·         Toplum olarak nasıl bir ilişki yapımız varsa tweetlerin yarıdan fazlası şöyle acısız olanından bir aşk istiyor.
·     Açıkçası daha fazlası fanatik tweet beklerdim. Taraftarı olunan takım için şampiyonluk dilekleri filan. Şike olaylarının hepimizi spordan soğutması bu konuda az tweet atılmasının bir nedeni kanımca.
·         Bir de ara ara böyle toplumumuzun her kesiminde olduğu gibi çok bilmişler çıkmakta. “Sanki buraya yazınca isteğiniz gerçek mi olucak? deyip sonuna da“He he he” şeklinde gevrek bi gülümseme atmaktalar.
·        Toplum genel olarak 2011’den memnun kalmamış. Sanırım 2011’de geçirdiğimiz toplumsal travmaların etkisi vardır.
·        Tabi unutmadan “Lan olm açın elinizi Allah’tanm isteyin 4 rakamdan ne bekliyonuz?” diyenler de var.Haksız da sayılmazlar hani.
Uzun lafın kısası, noktasına virgülüne dokunmadan seçtiğim tweetler , kullanıcı adları ile birlikte aşağıda.
@CanTerzii  : Rasim Ozan Kütahyalı ile Nihat Doğan CERN çarpıştırıcısında çarpıştırılıp yokulup gitsinler #2012istekleri amin. 
@GhanBilen :  #2012istekleri Allah hıc bır erkegın parmagına erken yaşta altın kelepçe taktırmasın .
@nurcolak :  #2012istekleri  için dünya barışı yazanlar olmuşşş.. bi yapmayın bi dürüst olun gözünüzü seveyim yaa.. çevreye bu kadar oynamayınn..:)
@Tasergazi :  #2012istekleri  Şikecilerden arınmış olan bir futbol ligi istiyorum. Çok zor olmasa gerek?
@Konstantin___ : 21 Aralık'ta mefhum olay gerçekleşmezse Maya'lar için dev bir NAH heykeli dikilsin #2012istekleri
@gamzeucar Tabi ki @Cristiano  icin ayri bir  #2012istekleri  tweeti olusturmam gerekiyor ama sen konuyu biliyorsun aminnnn :)))) 
@SeviLdeN : Nerden baslasam acep ? Biscolotalardan bir tane;) bir tane ada'm olsun bir de yat. Ohh !!Yemede yaninda yat :D #2012istekleri
@muhittin_kule :  #2012istekleri  İnternet hızı daha'da artsın, her gece TT Net'e topluca Küfür olayına girmeyelim..
@BasakYilmaz :  #2012istekleri  sevmedigim tum insanLarin tek siraya diziLip 24 saat durmaksizin IsmaiL YK dinLeyerek iskenceye ugramaLarini isteyebiLirim
@simgedurgut :  #2012istekleri  herkesin fikirlerini özgürce savunabileceği bi türkiye istiyorum
@bulent_ustun : İmkanı olan herkesi yarın Huzurevindeki büyüklerimizi veya Kimsesiz Çocukları ziyaret edip mutluluk dağıtmaya davet ediyorum.#2012istekleri
@eZoteRiiK :  #2012istekleri  artik diyorum araba sürerken müzigi son seste dinleyip kolunu camdan sarkitanlarin nesli tukense baslarina meteor falan düsse
@negeliyosa :  #2012istekleri  20.12.2012 tarihinde bütün düğün salonlarında yer ayırtıp fahiş fiyata satmayı düşünüyorum. Tutar mı lan?
            Son söz; böyle bir derleme işi hoşuma gitti aslında. Böyle araştırmalı filan bir şeyler. Ben bundan yarın bir tane de kendi blogumda yazayım. Bunu beğendiyseniz ona da bir göz atarsınız artık.Yorumlar (0)

Yorum Gönder

Uyarı: Yazacağınız mesaj konu ile alakalı değilse lütfen e-posta gönderiniz.Sitemizde yer alan okur yorumları, yorumları yazanların kendilerinin görüşleridir, okur yorumlarından www.ozgurklavye.com sorumlu tutulamaz.Blogda bulunan herhangi bir içerik, yorum ile alakalı şikayetiniz varsa, kaldırılmasını istediğiniz yorum veya yorumlar ya da herhangi bir başka içerik varsa lütfen bize e-posta aracılığı ile ulaşın.

Yorumlar incelenip onaylandıktan sonra sitede yayınlanır.
Eğer yorum yazmak için hesabınız yoksa Anonim veya Adı/URL seçeneklerini kullanın.