Mynet'in blogcuları

Mynet son zamanlarda bilemiyorum belki çok uzun zamandır belki de kurulduğundan beri yapıyordur ama benim yeni yeni gözümü tırmalamaya başladı.

Olay şudur ki ulusal bazda popüler olan, google yok iken Türkiye de anasayfa olan ciddi haber portalı mynetin o eski halinden eser kalmadı...

Yenilenmek güzeldir, ama her yenilenmek istenen şey pornografi ile doldurulmak zorunda mı?

Düne kadar sansür bile yapmadan her türlü içeriği sayfalarına küçük boyutlarda koyuveriyorlardı. Angelina memesinden reyting yapmak, kadın pazarlamaktan çok farklı değil bence.

Bu yazıda seviyeyi biraz düşürücem, kusuruma bakmayın.

Wolkanca Mynet'te işe başlamış. Yanlış anlamasın, ilk duyduğumda tam adamını bulmuşlar, mynet ruhu, wolkanca ruhu çok farklı değil... Zaten blogların mynet'i diye kendisi yazıyordu. Orda seo'luk olayına ne yapıyor, kodlarla mı uğraşıyor sadece yoksa editörlerin başlıklarından seçilecek müstehcen resimlere kadar o ve onun pozisyonundaki arkadaşlar mı ilgiliniyor bilemiyorum. Mynet bu blogcuların performansından memnun kalmış olmalıki arama motoru optimizasyoncusu yani seo aramaya devam ediyormuş.

Volkan dizilerle ilgili yazılardan hit alıp şu kadar ziyaretçi yaptım diye övünen bloguculara laf atıp bu tarzda işlere blog denilmez diyeceğine, hit için karı kız resimleri koyan kendisine bir baksın.


Blogu bu tarzda işlerle dolu. Yesinler blogunu.


Bu da bugün girilen içeriklerden bir tanesi, aynen devam wolkanca.comHaksızlık yapmamak lazım, bir Volkan mı bunu yapan... Dün yeni bir tanesine rastladım, askmen editörüymüş, Alp Türkalp miş. Yazım tarzından belliki blog menşeli biri. Google'a yazdığınızda Alp Türkalp bir blog çıkıyor, muhtemelen onundur, çünkü kendini belli ediyor.

İstanbul'da dindar olmak diye bir yazı yazmış. Yok otobüste ne tepki verdiler, türbanlı kız ne laf attı gibi başlıklarla da ilgi uyandırmaya çalışmış, bunu da mynet anasayfaya koydurmuş. Sanki İstanbul Pompei, herkes sokaklarda çıplak sevişiyor zannediyor heralde... "Aaaaa amca sen niye giyinik geziyorsun haydi gel katıl bize ama önce soyun" diyecek birilerini arıyor sanki yazı boyunca. Tabi bulamıyor, zorla kendine laf dedirtmek istiyor ki bir atraksiyon olsun yazacak. O da olmuyor...

Eğik eğik yürüdüğü resimlere de hacı deney ismini koymuş.
Bir uzun erkek pardüsüsü giymiş, kendisini buna cübbe diyor, başına da bir dantelli takke koymuş, kumaş pantolon ayağına klasik kundara giyince dindar olmuş...

Yazıya girişinden bu insanın amacını anlayabiliyorsunuz.

"Şimdi diyeceksiniz "Hoppala, AskMen 2012'de çok değişmiş". Hatta dediniz bile... Bir yere kaçmadan önce 2012 yılında AskMen'in yine sansürsüz ve münasebetsiz yayınına devam edeceğini size garanti edebilirim."
Mynet'teki yazısından...

Bu tür bir mentaliteye mynet ne zaman geçti bilemiyorum ama zaten seviyesi yerlerde sürünürken bir de bu tür yazarlar ve bu tür yazılarla iyice hit delisi, seviye yoksunu olmuş durumda.

Aşağıdan bir örnek, mynet anasayfasında geçenlerde sağ sidebarda yer almış bir ivallage konusuydu.
Baktığınızda anasayfada heralde büyük halinde göğüsü falan net gösteriyordur, ya da sansürlüdür, ya da ana sayfada sansürlü ama konu içinde sansürsüz devam edecek diye zıplmanız olası bir resim. Erkek beyni bu böyle çalışır. Hatta kadın beyni bile şu resimdeki kadını merakından tıklayabilir bu konuya. Hele konu başlığıda merak uyandırıcıysa tamam balığı tuttun..

Mynet bu tür manzaralarla dolup taşıyor son zamanlarda. Nereye baksan böyle... Sırf Mynet mi acaba? Gazeteler ve gazetelerin siteleri de böyle. Bana kimse "Halk istiyor kardeşim" demesin. Çıksa bir koca şehir biz bir zamanların Pompeisi gibi yaşamak istiyoruz, bize karışmayın sakın dese izin mi vermeliyiz?


Mynet'e göre belki de evet. Mynet'in bugün 12 Ocak 2012 footerı;Mynet'in bugünkü side barı, her zamanki gibi;


Bir de böyle acayiplikleri de var mynetin. İşaretli konunun altındaki konu başlığına bakınız. Böyle namaza davet günah mıdır diye çocukların hediyeyle namaza teşvikinin günah olup olmadığını sormuş... Soran kim diye baktığınızda mynet üyelerinden birisi... Biri de Mynet'in bu yayınları yapması günah olup olmadığını sormuyor... Ben mi sorsam acaba :d Belki hit falan alır, tarafsızca yayınlarlar. Nerde...

Ayrıca habere girilen etiketler de ilginç;


Bir başka nokta haberin altına az önce bahsettiğim "Böyle namaza davet günahmıdır?" şeklindeki kullanıcı sorusunu gidip haberin altına link olarak koyarsan elbette o kullanıcının sorusuna diğerlerinden çok kişi tıklar ve bu garip soru "sizin seçtikleriniz" de yer alır...Yaşasın mastürbasyon zihniyetinde daha ne kadar açılıp saçılacaksın mynet... Ne kadar daha milletin zihniyle ahlakıyla oynayacaksın... Para sen de ya bu kafadar blogcuları da zaten seve seve çalıştırırsın. Pek alışkın değilsin kullanıcılarından böyle sorular almaya ama ben sorayım peki "-Böyle yayıncılık günah mıdır Mynet?"

Yorumlar (3)

Mynet Cevaplar

13 Ocak 2012 16:34

Sevgili Mynet Cevaplar Takipcisi, Sorularımız ve cevaplarımız kullanıcılarımız tarafından yazılıp özgür internet ortamında yayınlanmaktadır. Popüler olan içerikler her zaman Mynet Anasayfaya seçilerek o kullanıcıya ya da misafir olarak soru soran kişiye jest yapılır. Siz de gelin... Soru sorun... Cevap verin... Hitleri yüksek olsun... Sizi de anasayfada yayınlayalım... Mynet Cevaplar'a da karşı bir soru olabilir. Yayınlayacağımızdan emin olunuz... İyi günler... :))

volkan

13 Ocak 2012 20:21

aferin :D iyi çalışmışsın. ama yetmez, daha da çalışman lazım.

CraLBilogcu

2 Şubat 2012 05:22

Haklısın ama yapabilecek birşey yok.İnsanlar bunu seviyor,bunu takip ediyor.Ata demirer'in dediği gibi Türk insanı görmek ister :)

Yorum Gönder

Uyarı: Yazacağınız mesaj konu ile alakalı değilse lütfen e-posta gönderiniz.Sitemizde yer alan okur yorumları, yorumları yazanların kendilerinin görüşleridir, okur yorumlarından www.ozgurklavye.com sorumlu tutulamaz.Blogda bulunan herhangi bir içerik, yorum ile alakalı şikayetiniz varsa, kaldırılmasını istediğiniz yorum veya yorumlar ya da herhangi bir başka içerik varsa lütfen bize e-posta aracılığı ile ulaşın.

Yorumlar incelenip onaylandıktan sonra sitede yayınlanır.
Eğer yorum yazmak için hesabınız yoksa Anonim veya Adı/URL seçeneklerini kullanın.