Adalet - Yılmaz Özdil


Cnn Türk kanalında Ayşenur Arslan’ın hazırladığı yeni sezonda yayınlanıp yayınlanmayacağı meçhul olan Medya Mahallesi programına katılmıştı Yılmaz Özdil. Aşağıda onun programda söylediklerinin bir kısmının dokunulmadan, değiştirilmeden yazıya dökülmüş hali var. Tek yorumum şu: altına imza, mühür ne varsa atarım.
“Geçenlerde Bakırköy Adliye’sine gittim. Bir duruşmam vardı. 4. Kata çıktık. Şahane bir bina yapılmış. Hep övünülüyor ya, işte adalet sarayı yaptık falan diye gerçekten saray. Yani mimarisi çok güzel, çok ferah, kocaman otoparklar filan. Çıktık; hâkimlerin, savcıların görev yaptığı yerler de çok güzel. Medeni şartlar sağlanmış. Bilgisayarlar vs. var. Koridorlar geniş, ferah. Her taraf polis, her taraf savcı, her taraf hâkim.
            Koridorlarda çiçekler var, o kadar güzelleştirmişler. Çiçekler, saksılar koymuşlar. Saksıların üzerinde 4. kat yazıyordu ki araklanıp 3. kata götürülmesin.
            Türkiye’de adaletin geldiği nokta maalesef budur. Bu iş ne bina ile oluyor ne hâkim, savcı, polis sayısını artırmakla oluyor. Bütün koridorların hâkim, savcı, polisle kaynadığı adliye binasında bile saksıların araklanma ihtimalinin olduğu bir ülkede yaşıyoruz.
            Allah hepimize kolaylık versin.”

Yorumlar (1)

Hit Adam

28 Haziran 2012 22:39

Tek kelimeyle "Mükemmel" bir yorum.

Yorum Gönder

Uyarı: Yazacağınız mesaj konu ile alakalı değilse lütfen e-posta gönderiniz.Sitemizde yer alan okur yorumları, yorumları yazanların kendilerinin görüşleridir, okur yorumlarından www.ozgurklavye.com sorumlu tutulamaz.Blogda bulunan herhangi bir içerik, yorum ile alakalı şikayetiniz varsa, kaldırılmasını istediğiniz yorum veya yorumlar ya da herhangi bir başka içerik varsa lütfen bize e-posta aracılığı ile ulaşın.

Yorumlar incelenip onaylandıktan sonra sitede yayınlanır.
Eğer yorum yazmak için hesabınız yoksa Anonim veya Adı/URL seçeneklerini kullanın.