DUALARINIZ DUYULUR


DUALARINIZ DUYULUR

Dualarınız duyulur, hiç şüphesiz ki ilahi rehberlik sizin için en hayırlısını bilir; bazen öyle görünmese de . Her şey göründüğü gibi değildir, bu nedenle, kadim bilgiler 'BİR İNSAN GİBİ DÜŞÜNMEYİN' der. İnsan gibi düşünmemek ne demektir? Tanrısal bir varlık olduğumuzu kabul edip, büyük resmi görmeye özen göstermektir.Dünya zor bir okul; ama tekamül ettiren, geliştiren, ruhumuzu üst basamaklara taşıyan benzersiz bir yer aynı zamanda.

İsteklerimiz, her zaman kendi hayrımıza ve bütünün hayrına olmalıdır. Rabbim! Kendi hayrıma ve bütünün hayrına hizmet ediyorsa bu duam gerçekleşsin demek, O'na teslim olmaktır .Teslimiyet, ne büyük huzurdur. Yaradan isteklerimizin önünde durmamızı istemez. En büyük engelin kendimiz olduğunu anlayabilmek, müthiş bir idraktir. Yaradan koşulsuz sever, bizden de bunu bekler.

Sevmek ne demek, biliyor muyuz? Sevgimizin ne kadar koşullu olduğunu hiç düşündük mü? Birini çok severken, egomuzu rahatsız edecek ufak bir hareket, kelime ya da davranış bir anda ondan uzaklaşmamıza neden olabiliyor. Çünkü gerçekten sevmek nedir bilmiyoruz. O biliyor, O bağışlıyor, O anlıyor bizi. Kalplerimiz ne kadar kapalı; sevginin sulandırılmış versiyonları, sevgi sandığımız.


Biri hakkında negatif düşünmeye başladığımda, hemen 'BEN DÜŞÜNCELERİM DEĞİLİM' diyorum kendime. Düşünceyle özdeşleşmek, düştüğümüz en büyük tuzak.Sonra sevemesem de o kişiyi, hemen dua ediyorum; 'Rabbim! Ancak sen izin verirsen sevebilirim.Kalbimi açmama yardım et.' Bu kadarcık bir dua bile içtenseniz, niyetiniz samimiyse çok işe yarayabilir. Yaradan'la, melekleriyle konuşmayı, istemeyi unutmayalım. Mucizeler bizim için. Pozitif kelimelerin gücüne çok inanıyorum; bu nedenle, her birinizin eşsiz varlığını sevgiyle selamlıyorum .

NAZLI AKIN

Yorumlar (0)

Yorum Gönder

Uyarı: Yazacağınız mesaj konu ile alakalı değilse lütfen e-posta gönderiniz.Sitemizde yer alan okur yorumları, yorumları yazanların kendilerinin görüşleridir, okur yorumlarından www.ozgurklavye.com sorumlu tutulamaz.Blogda bulunan herhangi bir içerik, yorum ile alakalı şikayetiniz varsa, kaldırılmasını istediğiniz yorum veya yorumlar ya da herhangi bir başka içerik varsa lütfen bize e-posta aracılığı ile ulaşın.

Yorumlar incelenip onaylandıktan sonra sitede yayınlanır.
Eğer yorum yazmak için hesabınız yoksa Anonim veya Adı/URL seçeneklerini kullanın.