Herkes için yeni bir başlangıç

Yavaş yavaş varıyorum herşeyin farkına. Her geçen gün bir öncekinin aynısıydı diyişlerim yalan aslında. İster istemez her gün yeni kötülükler yaparken iyiliklerinde dokunuyor ya kendine ya çevrendekilere. Bunu ayarlamayamıyoruz çoğu zaman zaten buyüzden yaşıyoruz tüm öfkelerimizi.

Köpeklerden korkarım. Aslında nasıl insan ayırt etmeyi sevmiyorsam hayvanlarda da severim ya da sevmem demeyi tercih etmem ama bir gerçek ki köpeklerden istem dışı bir şekilde korkuyorum. Hiç başıma onlarla ilgili kötü bir olay gelmedi, onlardan korkmamı gerektiren hiçbir şey olmadı ama sebebini bende bilmediğim birşeyden dolayı fobi olayına döndü köpekler hayatımda.

Geçen gün okuldan çıkıp oturduğum mahalleye geldiğimde bir köpekle karşılaştım. O an beynim durdu sandım zaten soğuktu zar zor eve kadar gelmişim nereden çıktı bu hayvan diye kendi kendime söylenirken nasıl köpeği atlatıp eve gideceğim derdindeyim evimede yaklaşık yirmi-yirmi beş adım var. O tatlı suratlı ama beni korkutmayı beceren hayvanla yaklaşık beş dakika kaçan kovalanır oyunu gibi birşey oynadık. Kaçarken kaçarken nereye gittiğimi kestiremiyorken bir baktım önünde durduğum binanın dış kapısından orta yaşlarda bir amca çıktı. Yüzü o kadar güzel bakıyorduki tüm korkumu alıp götürdü benden bana o bakışlarıyla güvendeyim hissini verdi. Yerler kaygandı bildiğin kara kış günündeydik yerler buram buram kardı. Bana gülerek ''Geldi geldi kış'' dedi. O an ki şaşkınlığımla pek kavrayamasam da dediklerini o gün akşam işitebilmiştim o sözcükleri. Tam kaldırımdan inerken kayıyorduki elini tuttum hemen. Sanki şimdi yine o zamanı yaşıyor gibiyim aynı huzuru hissedebiliyorum. Tutmasaydım düşüyordu amca kendi dengesini kurunca yavaşça elimi elinden çekerken bana ettiği hayır duaları kalbimdeki tüm öfkeyi tüm olumsuzluğu silip yoketmişti. Onu takip ederek kapımın önüne kadar gidebildim. Korkularım, kalbimde olan tüm olumsuzluklar yokoluvermişti onun sayesinde. O günden sonra her davranışımda ki gram bile olsa olan kötülükleri yoketmek için çaba gösterdim. Sinirle hareket etmemeye dikkat ettim. Her anımda o gün yaşadıklarım geliyor gözümün önüne belki de bu benim için doğru adımlar atabilmem ve kalbimden hiç eksik etmeyeceğim o inanılmaz sevgi duygusuyla muhteşem derecede iyilik yapma arzusunu kazanmam ve korumam için yepyeni bir başlangıçtır. Bunu korumak için ne gerekiyorsa yapabileceğime bile inanıyorum aslında olay amcanın bana bakışlarıyla kalbime aktardıklarıydı. Her insanın karşısına böyle fırsatlar çıkar bence. Önemli olan bunları iyi kollayıp elinizde tutmanızdır. Fırsatlarınızı kollayın bunu kendiniz için yapın..

Yorumlar (0)

Yorum Gönder

Uyarı: Yazacağınız mesaj konu ile alakalı değilse lütfen e-posta gönderiniz.Sitemizde yer alan okur yorumları, yorumları yazanların kendilerinin görüşleridir, okur yorumlarından www.ozgurklavye.com sorumlu tutulamaz.Blogda bulunan herhangi bir içerik, yorum ile alakalı şikayetiniz varsa, kaldırılmasını istediğiniz yorum veya yorumlar ya da herhangi bir başka içerik varsa lütfen bize e-posta aracılığı ile ulaşın.

Yorumlar incelenip onaylandıktan sonra sitede yayınlanır.
Eğer yorum yazmak için hesabınız yoksa Anonim veya Adı/URL seçeneklerini kullanın.