Renklerin aşkı

Bir varmış,bir yokmuş,iki; ikisini toplarsan ortaya çıkacak muhtemel sayının rakam sal ifadesi olma erdeminden öyle memnunmuş ki yanına 6 gelse tavşan olur zıplarmış,ancak saman kağıdında gerçekleştirilen bu aktivitede kendine besin bulamamaktan şikayetçi olup devamlı homurdanırmış.Vallahide gideceğim buralardan deyip dostu kelebeğe , kelebek kelebek renkli dostum sen çok uçarsın baksan ya bana gittiğin yerlerden şöyle havucu bol bi coğrafi konum demiş.kelebek elbette bakarım ama sen gidersen ben yapayalnız kalırım diye iç geçirmiş.Ama söyleyememiş tek dostuna.
            Hemen harekete geçmiş yükselmiş,yükselmiş,yükselmiş aşağıya kelebek olduğunu unutup kuş bakışı yaparak uçmaya başlamış.Denizin üstünden tam geçerken,kendi yansımasını görüp ayy nasılda renkliyim diyecekken,gözlerine inanamayıp,renkli kanatlarıyla gözlerini ovuşturmaya başlamış.Tam o sırada uçabilme yeteneğinin kanatlara bağlı olduğu gerçeğini anlamasına anlamış ama kendini suyun içinde bulmuş.Büsürü  büsürü çırpınıp yorgun düşmüş,artık ağzından baloncuk çıkarabilecek kadar bile nefesi kalmamış ve bayılmış.
            Kelebeğin havadan suya düşüşünü gören,kendini görenleride kendisine hemen hayran bırakan dünyalar harikası balık hemen kelebeğin düştüğü yere doğru gitmiş ve  kelebeği kurtarıp bi taş parçasının üstüne bırakmış.Kelebek baygın baygın hayran olduğu,güzelliğini görüp gözlerine inanamadığı için denize düştüğü balığa bakıp teşekkür etmiş.
            Balık daha dikkatli olmasını,kendinin hiç uçmaya çalışmadığıı söylemiş.Ama kelebeğin orda olma sebebi yüzmeye çalışmak değilmiş ki , ama aşık olduğunu itiraf bile edememiş.Aslın da balıkta kelebeğin kanatlarında ki renklere çok çok çok aşık olmuş.Ama oda susmuş ağzıyla kalp şeklinde baloncuklar yapmış,öpücük atarken kelebeğe.
            Kelebek hemen kendine gelmiş.Kanatlarını başının üstünde birleştirmiş,dünyanın en renkli kalbi ortaya çıkmış.Göz göze büsürü bakışmışlar ay ışığında gece boyunca.Sabah olunca kelebek küçük bi işinin olduğunu,sonra birdaha hiç ayrılmamak üzere geleceğini söylemiş.
            Kelebek kanatlarını açıp yükselmiş,tavşana olan sözünü yerine getirmek üzere uzaklaşmış.Biraz uçtuktan sonra tamda dostuna uygun bir yer bulmuş,tavşana heber vermiş.Birlikte oraya gitmişler,kelebek tavşana artık gitmesi gerektiğini söylemiş.Bu sefer tavşan ama tek dostum sendin diye iç çekmiş ama söyleyememiş,kendine çok dikkat et diyebilmiş sadece.
            Kelebek hemen aşık olduğu hep yanında olmak istediği kişiye doğru uçmaya başlamış ve işte ordaymış.Hemen alçalmış ve geldiğini birdaha hiç gitmeyeceğini söylemiş balığa.
            Balık hiç oralı olmamış,kendisini daha önce görmediğini,neden böyle şeyler söylediğini bilmediğini söylemiş.Kelebek o kadar üzülmüş ki,tekrar yükselmi en tepeden aşık olduğu kişiye bakmış uzunca.
            Balığın iki saniye süren aşkı için,kanatlarını kapatmış ve denizin içine düşmüş.Balık bunu görür görmez hızla yüzmüş ve kelebeği bi taşın üstüne kadar çekmiş.Kelebek kendine geldiğinde daha dikkatli ol ,ben hiç uçmaya çalışıyormuyum aaa demiş.
            Kelebek ömrünün sonuna geldiğinin farkındaymış.Ama bunu hiç umursamıyormuş,az sonrada kalbindeki aşkıyla hayatı son bulmuş.
           Balık o an dönüp, ben çabuk unutuyorum,belki bi başkasını unuttuğum için sana aşık oldum sadece demiş,belki gercekten.Sen şimdi yoksun gelecek zamanın yok.Ben sadece şimdiye üzülüyorum benimde gelecek zamanım yok diyip neye üzüldüğünü unutmuş bile içimde bir sıkıntı var sanki diye düşünürken.
                                                                                    ERCAN ÇETİN

Yorumlar (0)

Yorum Gönder

Uyarı: Yazacağınız mesaj konu ile alakalı değilse lütfen e-posta gönderiniz.Sitemizde yer alan okur yorumları, yorumları yazanların kendilerinin görüşleridir, okur yorumlarından www.ozgurklavye.com sorumlu tutulamaz.Blogda bulunan herhangi bir içerik, yorum ile alakalı şikayetiniz varsa, kaldırılmasını istediğiniz yorum veya yorumlar ya da herhangi bir başka içerik varsa lütfen bize e-posta aracılığı ile ulaşın.

Yorumlar incelenip onaylandıktan sonra sitede yayınlanır.
Eğer yorum yazmak için hesabınız yoksa Anonim veya Adı/URL seçeneklerini kullanın.