Rüya: Birinci gece

İlk buluşmamız tesirli bir rüyayla gerçekleşti, unutmam mümkün değil. Ömrümde gördüğüm en güzel yeşil gözlere sahipti, birbirimizi görür görmez tanıdık, oysa ilk kez karşılaşıyorduk.Beni yaşadığı eve götürdü, evi dünyada gördüğüm evlerden farklıydı, bir arşiv odasına girdik sanki ama ona ait bir yerdi.

Bundan önceki yaşamlarımıza ait fotoğraflar gösterdi, çocuklarımızı görür görmez ağlamaya başladım. Hatırladım, gözlerimin önünde onu nasıl taradıklarını, yaşantımın paramparça oluşunu, onsuz nasıl yok olduğumu.

Bir yaşamda, babam onu kurşuna boğduğunda, büyük oğlum sekiz,küçük oğlum dört yaşındaydı. Babama olan nefretim hastalıklarımı da beraberinde getirdi.Sadece kabuktum, hiç bir şey içime işlemiyordu.

Aşağıda dedi, seni tanıyacağım ama senden ölesiye korkacağım. Gözlerime baktığında, aşkımı ve korkumu beraber göreceksin; çünkü sana her baktığımda ölümümü hissedeceğim. Korkumdan çok aşkımı hisset.

Uyandığımda allak bullak olmuştum; gördüğüm sadece bir rüyaydı ama ben rüyadan günlük yaşama geçmekte zorlanıyordum; bu halim gün boyunca sürdü; yüzünü unutamıyordum, öylesine tanıdık, o kadar aşk doluydu ki, sadece rüyada gördüğüm birine aşık olamayacak kadar gerçekçisin sen deyip avuttum kendimi.

NAZLI AKIN ( nazliakin.blogspot.com)

Yorumlar (0)

Yorum Gönder

Uyarı: Yazacağınız mesaj konu ile alakalı değilse lütfen e-posta gönderiniz.Sitemizde yer alan okur yorumları, yorumları yazanların kendilerinin görüşleridir, okur yorumlarından www.ozgurklavye.com sorumlu tutulamaz.Blogda bulunan herhangi bir içerik, yorum ile alakalı şikayetiniz varsa, kaldırılmasını istediğiniz yorum veya yorumlar ya da herhangi bir başka içerik varsa lütfen bize e-posta aracılığı ile ulaşın.

Yorumlar incelenip onaylandıktan sonra sitede yayınlanır.
Eğer yorum yazmak için hesabınız yoksa Anonim veya Adı/URL seçeneklerini kullanın.