Rüya: İkinci gece

Bütün gece, hiç tanımadığım ama çok iyi bildiğim o kusursuz yüzü düşündüm. ATEŞ gibiydi, gerçek ismini bilmiyorum, bu onun bana hissettirdiği enerjinin adı; bu enerji de eriyebilir, kabuklarınızı yakabilir, nefsinizden geriye kalan özünüzü seyre dalabilirsiniz. Aşk zaten geriye ondan başka hiç bir şeyin kalmamasıdır, o sizi yutar, muhteşem teklik.

Bir başka geçmiş yaşamı ziyarete hazır olup olmadığımı sordu, elini tuttum, güçlü, güven veren sıcaklığını hissettim. Sadece elimi tutması muhteşem bir titreşim seline sebep oldu.

Bu kez olağanüstü bir tiyatro sahnesinde, sahneye kurulmuş iki salıncakta, yan yana sallanıyorduk; tüylü ve abartılı kostümler içerisindeydik.

ADAM-Gözlerime baktığında, korkumdan çok aşkımı görmeye çalış, bu salıncakların bizi ayırmasına izin verme.
KADIN-Durdur o zaman salıncakları, bitir şu işi.
ADAM-Babanın beni yeniden öldürmesi an meselesi, sensiz kalmak istemiyorum, ne burada ne orada
KADIN-O zaman ölümün ötesinde buluşuruz, salıncakların olmadığı yerde. Kes bu ipleri
YÖNETMEN-Kestik arkadaşlar, ara veriyoruz.
KADIN-Neden prova dışında yüzüme bakmıyorsun?
ADAM-Gözlerime baktığında ne görüyorsun?
KADIN-Gerçeği
ADAM-O zaman sorma
KADIN-Benden korkuyorsun
ADAM-Senden daima korktum, ama kaçamadım
KADIN-Beni öpmeyecek misin?
ADAM-Hayır
KADIN-Senden nefret ediyorum
ADAM-Biliyorum

Sana vurdum, öfkem sen de bir düğmeye basmış olmalı , beni öptün sonra ortadan kayboldun, ertesi gün provaya gelmedin. Koca egom ayaklar altındaydı, kuliste hıçkırarak ağladım, senin yerine oyuna başkasını aldılar, beni görmemek için tiyatro kariyerini feda ettin. O yaşamım seni kovalamakla geçti ama nafile bir çaba.Ruhun ve bedenin benimle doluyken başka kadınlarla düşüp kalkıyordun, tabi duyuyordum. Bana yaşattığın onca acı, oyunculuk kariyerimi zirveye taşıdı, senden başka kimseyi sevmedim.

Yüzünde bir daha unutamayacağım acı dolu bir bakış belirdi. Birini bu kadar isteyip kendine nasıl bu kadar engel olabildin bilmiyorum. GİTME! Bu yaşamın sonuyla yüzleşeceğiz; bu gecelik yeter diyecek oldun, gözlerime bakınca kabul ettin.

Bir hastane odasında seni ziyarete geldim, günlerin sayılıydı. İkimiz de başkalarıyla evlenmiştik, ama eşin seni terk etti. Finali tek başına yapacağını, bunu hak ettiğini düşünüyordun. Beni karşında görünce, gitmemi istedin; suskun inadım seni ikna etmiş olmalı, oturup elini tutmama izin verdin. Hiç bir şey söylemedik birbirimize, kollarımda öldün, bana yaşanmamış bir aşk bıraktın, inadın aşkından üstündü.

'Bu gecelik bu kadar yeter' dedin, ağlıyordun. Seni öyle özledim ki, hiç buluşmamış gibi, hiç sevgili olmamış gibi. Babamın bizi ayırdığı o yaşam sonumuz oldu, sonraki yaşamlar diğerinin tekrarı...


NAZLI AKIN  ( nazliakin.blogspot.com)

Yorumlar (0)

Yorum Gönder

Uyarı: Yazacağınız mesaj konu ile alakalı değilse lütfen e-posta gönderiniz.Sitemizde yer alan okur yorumları, yorumları yazanların kendilerinin görüşleridir, okur yorumlarından www.ozgurklavye.com sorumlu tutulamaz.Blogda bulunan herhangi bir içerik, yorum ile alakalı şikayetiniz varsa, kaldırılmasını istediğiniz yorum veya yorumlar ya da herhangi bir başka içerik varsa lütfen bize e-posta aracılığı ile ulaşın.

Yorumlar incelenip onaylandıktan sonra sitede yayınlanır.
Eğer yorum yazmak için hesabınız yoksa Anonim veya Adı/URL seçeneklerini kullanın.