Eğitim hakkındaki düşüncelerim


Eğitim insanlığın ve insanoğlunun her zaman olmazsa olmazları arasında yer alan temel konulardan biridir. Eğitimsiz toplumlara bakarsanız her zaman geri kalmış ülkeler olduğunu görürsünüz. İleri düzeyde okuma yazma oranı olan ülkeler bu ülkeleri kendi çıkarları için her zaman için kullanmışlardır ve halen de kullandıkları da bir gerçektir.

Eğitim toplumun temelinden başlamalıdır. Türkiye de bu yönde adımlar atmaktadır. 4+4+4 sistemi en son eğitim ile alınmış radikal kararlardan birisidir. Bundan önce zorunlu eğitimin 8 yıla çıkarılması da önemli adımlar birisidir.

Okuma yazma oranı toplumda ne kadar fazla ise o toplumun refah düzeyi, aile içi davranışlar, Suç oranları da o denli azalma göstermektedir. Şimdiye kadar temel olabilecek eğitim durumuna değindik. Birde kariyer yapma veya mali olarak kazanç sağlamak amacı ile yapılan eğitim şekilleri vardır. Yabancı dil veya dilleri bilmek kişilere bireysel olarak avantaj sağlamaktadır. Sizin iyi derece bir İspanyolcanız ve İngilizceniz olsa Kolaylıkla rehberlik yapabilir ve kendinize kazanç sağlayabilirsiniz.

Bakınız  eğitim her yerde ve her türlü ortamda verilebilir ve alınabilir bir şeydir. Bu konuyu tam anlamı ile yazmaya kalksak günlerce yazmamız gerekebilir. Bu yazımda sizlere eğitimin önemini ve bunun sonucun da insanların neler kazandığına dikkat çekmek için bir şeyler yazdım. Bir çok konuda yazılabilir ve farklı karelerden bakarak farklı metotlar ortaya konup yazılabilir.

Eğitim bu şekilde verilirse daha iyi olur veya başka şekillerde yapılırsa daha yararlı olur gibi sorgulamalar ne kadar fazla olursa bu alanda ilerlemek daha basit olur. Ancak her durumda olduğu gibi bu konuda da çok fazla girişimci olduğumuzu söylememiz herhalde zor. Ortada ciddi problem oluşturan bir şey varsa bunu enine boyuna irdeleyip en ergonomik ve en kullanışlı şekilde uygulamak daha iyi olmaz mı sizce de?
Benim yaptığım gibi bu konuya dikkat çekecek yazılar yazabilirsiniz örneğin her insanın az veya çok kendince bilgisi olduğunu düşünüyorum.

 Hiç kimse bilgi birikiminden yoksun değildir. Özgür klavye sitesini kullanarak ilk adamı atabilirsiniz.  Bu konu veya değişik konular için oluşturulacak sohbet odaları ve muhabbet alanları ile konunun daha fazla kişiye ulaşmasını sağlamakta oldukça iyi bir düşünce olabilir.
Gönderen: Mehmet Sohbettube
Site İsmi: http://www.sohbettube.com

Yorumlar (0)

Yorum Gönder

Uyarı: Yazacağınız mesaj konu ile alakalı değilse lütfen e-posta gönderiniz.Sitemizde yer alan okur yorumları, yorumları yazanların kendilerinin görüşleridir, okur yorumlarından www.ozgurklavye.com sorumlu tutulamaz.Blogda bulunan herhangi bir içerik, yorum ile alakalı şikayetiniz varsa, kaldırılmasını istediğiniz yorum veya yorumlar ya da herhangi bir başka içerik varsa lütfen bize e-posta aracılığı ile ulaşın.

Yorumlar incelenip onaylandıktan sonra sitede yayınlanır.
Eğer yorum yazmak için hesabınız yoksa Anonim veya Adı/URL seçeneklerini kullanın.