Aşıksan vur saza şoförsen bas gaza!


Nerede mutluluk varsa orada muhakkak aşk vardır.Nerde huzur varsa orada aşk vardır. Hayır diyorsan ya sen hiç aşık olmadın, ya aşkın ne olduğunu bilmiyorsun ya da mutsuzluktan ne dediğini bilmiyorsun!
Bu isteksizliğinin, tekdüzeliğinin, kilolarının, her hafta saç rengini değiştirmenin, agresifliğinin nedenini neye bağlıyorsun acaba?
İnsan aşık olmadığı sürece mutsuzdur, evet kesinlikle bu böyledir. Ya sevgilisine aşıktır ya eşine ya işine ya başarılı olmaya ya da herhangi başka bir şeye. Aşık olduğu şey için uğraşır, her sabah uyandığında aklına gelen odur. Bir arabaya aşık olmuştur onu alacaktır. Her an aklındadır, gün boyu gördüğü olaylardan konuştuğu konulardan ilk sırada o vardır. Her ne olursa olsun bu aşk ona yaşama sevinci ve gücü verir. Hayatın tekdüzeliğinden kurtarır. Coşku verir. Yaptığı diğer işlerde başarılı olma gücü verir , güvenle dolarsın, hatta hayata bakış açın bile değişir. Böyle bir şey var mı hayatta? Böyle bir etkiye sahip 2. bir ilaç var olmadı!
Sen kendine olan aşkını ancak başka bir aşkla beslersin. ( bkz. gel kandırma kendini ve mutlu ol - insan ilk başta kendisine aşıktır) Gerisi yalan.
Seni elalem ne der diye binemediğin o salıncağa bindiren ,sana yemeye utandığın o pamuk şekeri yediren , yolun ortasında olimpiyatlara katılmış gibi koşturan, onlarca saatlik yola bir kaç saatliğine gitmeyi göze aldıran aşk değil midir?
Senin hayatını gereksizlikten kurtaran değil midir? Yoksa sen o seviyor diye hiç o parfümü sıkmadın mı, o şarkıyı dinlemedin mi, o çocuksu ifadeyi takınmadın mı? Ya da o uygunsuz saatte işini gücünü bırakıp ona koşmadın mı?
Hiç birini yapmadım ve yapmam diyorsan senin acilen aşık olmaya ihtiyacın var!
Aşk ki hakkında neler yazılmış, yazılmaya da devam edecek. Aşk ki yaşayıp tadını çıkarana ne mutluluklar verecek.
Her şeyi bırak! Uykusuzluğu, yorgunluğu, beş parasızlığı , imkansız deme bahanelerini - ki aşk sana her şeyi yaptıracak- , aldığın öğütleri , hepsini! Her şeyin zamanı var ve geçmez ama aşık olduğun şeyin zamanı geçer. Mutluluk ertelenmez! O mutluluk geri gelmeyecek ve sen işte o zaman keşke diyeceksin.
Şimdi bir dur ve düşün! Aşık olduğun şey için ertelediğin ne varsa hemen şu an yap onu. Hayat erteleyenleri affetmez. Sen kendin doğru bildiğn ve sana mantıklı gelen şeyi, korkuların ya da birileri dedi diye erteleme, yapmaktan vazgeçme. Bu senin hayatın , mutluluk da senin olacak mutsuzluk da.Ama o bahaneler hiç bitmez, bitmeyecek... Unutma.


http://www.youtube.com/watch?v=D5nM56USj74

Yorumlar (0)

Yorum Gönder

Uyarı: Yazacağınız mesaj konu ile alakalı değilse lütfen e-posta gönderiniz.Sitemizde yer alan okur yorumları, yorumları yazanların kendilerinin görüşleridir, okur yorumlarından www.ozgurklavye.com sorumlu tutulamaz.Blogda bulunan herhangi bir içerik, yorum ile alakalı şikayetiniz varsa, kaldırılmasını istediğiniz yorum veya yorumlar ya da herhangi bir başka içerik varsa lütfen bize e-posta aracılığı ile ulaşın.

Yorumlar incelenip onaylandıktan sonra sitede yayınlanır.
Eğer yorum yazmak için hesabınız yoksa Anonim veya Adı/URL seçeneklerini kullanın.