Gel kandırma kendini ve mutlu ol

''Aşk'' diyoruz ''sevgi'' diyoruz.''Ölürüm'' diyoruz ''onsuz olamam'' diyoruz.Ben şu an ''bunları söylerken ne kadar ciddiyiz acaba?'' konusuna değineceğim.Bana bencil diyenler olacak.''Evet aslında ne kadar doğru'' diyenler olacak.
 Ben doğruların,gerçek duyguların ve mantığımın tercümanıyım.
Her insan aşık olur.Sever.Sevdiği insanla mutlu olmak, sevdiği kişiyi mutlu etmek ister. Bu yüzdendir ki sevgili ve evlilik diye bir kavram vardır. Peki neden insanlar ayrılır. Her 2 tarafın da amacı aynı , mutlu olmak ve mutlu etmek ise neden bu ayrılıklar, bitişler? ( konumuz ihanet, alkolizm,psikotik hastalıklar, vb olmadığı için o konulara değinmeyeceğim. Anlaşmazlıklardan doğan ayrılıklardan bahsediyorum.)
Şimdi her şeyi bırakın ve beni dinleyin! Burada herkesin yaşadığı çok az insanın bilincinde olduğu bir konudan bahsedeceğim. İnsan en önce en çok kendisini sever kendisine aşık olur. Bitmeyen sevgi ve aşk insanın kendisine duyduğudur. Eğer öyle olmasaydı insan karşı taraf, yani sevdiği insan mutlu olunca '' benim canımdan çok sevdiğim (!), uğruna öldüğüm insan çok mutlu o zaman ben de mutluyum derdi.Kendi istekleri gerçekleşmeyince bile bunu derdi. Ama insanın azıcık canı yansın bakalım kimseyi dinliyor mu? ''Yeter ki o benimle olsun,bir sesini duysam'' dediğiniz insanla ilgili dilekleriniz kabul olsa bakalım işin rengi değişmiyor mu?
Önce can sonra canan diye boşuna dememişler. Bu hayatta hiç kimse kendisini mutlu etmeyen bir insanı mutlu etmeye çalışmaz.Çalışıyorsa ya da ''ben yaparım'' diyen babayiğit varsa buyursun gelsin!
Ey insanoğlu ! Sen hayatta bir işin ters gitti diye Allah a isyan edensin - ki sahip olduğun her şey O' nun mülkü iken... Değil ki bir insan seni mutsuz edecek ve buna o mutlu diye mutlu olacaksın.Gel kandırma kendini ve karşı tarafı.
Hayatta insan önce kendini sever kendine aşık olur. Sonra da '' Kendisini mutlu edebilecek kendisini sevebilecek birisini bulur ; ona aşık olur onu sever. İstekleri karşılanmazsa zamanla -Kendisine olan aşkı nedeniyle karşı tarafa olan aşk biter.
Eğer aşklar sevgiler bitmesin istiyorsak, mutlu olmayı istiyorsak önce mutlu edeceğiz. Değer vereceğiz. Empati yapacağız. Sorunları tek taraflı çözmeyeceğiz. Çünkü karşınızda yine sizin gibi mutlu olmayı düşünülmeyi bekleyen bir insan var bunu unutmayın. İstisnası yok bu işin...


http://www.youtube.com/watch?v=LgDKiakHLpw


Yorumlar (0)

Yorum Gönder

Uyarı: Yazacağınız mesaj konu ile alakalı değilse lütfen e-posta gönderiniz.Sitemizde yer alan okur yorumları, yorumları yazanların kendilerinin görüşleridir, okur yorumlarından www.ozgurklavye.com sorumlu tutulamaz.Blogda bulunan herhangi bir içerik, yorum ile alakalı şikayetiniz varsa, kaldırılmasını istediğiniz yorum veya yorumlar ya da herhangi bir başka içerik varsa lütfen bize e-posta aracılığı ile ulaşın.

Yorumlar incelenip onaylandıktan sonra sitede yayınlanır.
Eğer yorum yazmak için hesabınız yoksa Anonim veya Adı/URL seçeneklerini kullanın.