Suriye Arakan Filistin


Evet arkadaşlar şuanda hepimiz Ramazan ayının coşkusu ve manevi ikliminin içine girmiş bulunup oruçlarımızı güzelce tutup MÜTEVAZİ iftar sofralarında iftarlarımızı yapıyoruz. Çünkü bu ayda müslümanlar olarak Allah (cc)nin de dediği gibi önemli olan aç kalmak değil açın halini anlamaktır.Oruç tutarkende tek gayemiz sadece aç kalmak değil ELİMİZE, DİLİMİZE VE BELİMİZE sahip çıkmaktır.Aynı zamanda masumun hakkını korumak ezilene yardım etmek diğer müslüman kardeşleimize dua etmek Ramazanın en önemli hususlardandır. 
Tabi bunların hepsini siz bilinçli okurlar bidiği için ben asıl konuya geliyorum.
SURİYE,ARAKAN,FİLİSTİN .
Öncelikle Suriye ile başlayalım Suriyede işler karışık ve bir o kadarda üzücü çünkü KATİL ESAD ve orduları her gün onlarca müslümanı katletip Suriyeyi daha büyük bir kaosun içine çekiyor.Ancak özgür ordu sınır bölgelerini ele geçirmeye çalışıyor ama esadın rus ve çin destekli ordularına karşı halkı koruyacak  güçleri yok ve her gün onlarca müslüman katlediliyor.
Sıra Arakan da orada ise müslümanlara taviz yok görüldükleri yerde budistler tarafIndan şehid ediliyorlar yada sürgün ve işkence ediyorlar.
Toplu kıyımlarla  bir müslüman topluluğunun  soyunu kurutmaya çalışıyorlar ve buna dünya sesiz kalıyor.
Son olarak Filistin onca yıldır çözülemyen filistin sorunu hala devam ediyor vatandaşlara filistin sorunu unutturulmaya çalışılıyor Katil israil birer ikişer müslümanları şehid edip ambargo uygulanırken hiç bir şey yapılamıyor .
Evet sorunlardan kısaca bahsettik ama bu 3 büyük sorunun tek ortak noktası ne biliyormusunuz dünya müslüman katliamına sessiz kalıyor.En üzücü olan müslüman müslümana yardım etmiyor onu koruyup kollamıyor.Suriyede ,Arakanda,Filistinde o kadar kardeşimiz şehid olurken biz burda hala Elimize Dilimize Ve Belimize sahip çıkcaz diyoruz elbette bunlarıda yapıcaz ama biz Esadın Budistlerin ve İsrailin katliamlarına dur diyeceğiz Oralara yardım göndereceğiz sessiz kalmıyacağız mitingler gösteriler yapıp yazılar yazıp tepkimizi dile getireceğiz. EVET ARKADAŞLAR ŞİMDİ HEP BERABER MÜSLÜMANLARIN EZİLMESİNE HAYIR DİYORMUYUZ HEP BİRLİKTE KARDEŞÇE VE MÜSLÜMANCA.

Yorumlar (0)

Yorum Gönder

Uyarı: Yazacağınız mesaj konu ile alakalı değilse lütfen e-posta gönderiniz.Sitemizde yer alan okur yorumları, yorumları yazanların kendilerinin görüşleridir, okur yorumlarından www.ozgurklavye.com sorumlu tutulamaz.Blogda bulunan herhangi bir içerik, yorum ile alakalı şikayetiniz varsa, kaldırılmasını istediğiniz yorum veya yorumlar ya da herhangi bir başka içerik varsa lütfen bize e-posta aracılığı ile ulaşın.

Yorumlar incelenip onaylandıktan sonra sitede yayınlanır.
Eğer yorum yazmak için hesabınız yoksa Anonim veya Adı/URL seçeneklerini kullanın.