YGS sınavı

   (Lütfen okuyunuz.) YGS Sınavı birincisi nasıl bir insan? Onun da bizim gibi 2 eli 2 ayağı 2 gözü 2 kulağı var. Saçları var, burnu filen var. Peki onun bizden farkı ne? 
   40 ar sorudan 160 sorunun hepsini doğru çözmüş, heyecan yapmamış, stres yapmamış her soruyu 1 dakika da cevaplamış ve 160 soruyu 160 dakikaya sığdırmış. O Türkçe kısmında ki 30 belki de 35 paragraf sorusunu hızlı cevaplamış hemen okumuş ve doğru cevaplamış. Bu çocuk belki 17 belki 18 yaşında. Hayatının baharında gençliğinin baharında ki bir genç. Diğer gençler gibi olmamış, bilgisayar oyunlarıyla kendisini meşgul etmemiş, internete girmemiş, arkadaşlarıyla buluşup sinemalara gezmelere gitmemiş, bir kıza aşık olmamış bir kişiliktir o. Sınava kadar olan sürede sadece test çözmüş, deneme sınavlarında kendilerini test etmiş. Ev okul dershane üçgeninde gençliğini yıldırmış bir genç...
   Peki o zaman sizce bütün bunlar doğru mudur? 18 yaşında kendini çevresini daha yeni tanıyan bir gencin bu şekilde çevresinden, insanlardan kopup, iletişimlerini kesmesi doğru bir şey mi?
   18 yaşında bir gencin dışarıda arkadaşlarıyla birlikte değil, bilgisayar başında değil, TV başında değil de; kendi odasında ailesinden arkadaşlarından uzak, iletişimden çok uzak, yalnız bir insan olması doğru bir şey midir? Bu kişi ileride toplum içine nasıl karışacak?
   Unutmayalım ki, insanların ne olduğu, nasıl biri olduğu, nasıl kişiliklere sahip oldukları sınavlarla tespit edilemez. Bu yanlış bir düşüncedir. Gençliğimiz; dersler, kitaplar başında geçmemeli.
   Hepinize daha doğrusu sınava girecek herkese başarılar dilerim :) esenlikle kalın.Yorumlar (0)

Yorum Gönder

Uyarı: Yazacağınız mesaj konu ile alakalı değilse lütfen e-posta gönderiniz.Sitemizde yer alan okur yorumları, yorumları yazanların kendilerinin görüşleridir, okur yorumlarından www.ozgurklavye.com sorumlu tutulamaz.Blogda bulunan herhangi bir içerik, yorum ile alakalı şikayetiniz varsa, kaldırılmasını istediğiniz yorum veya yorumlar ya da herhangi bir başka içerik varsa lütfen bize e-posta aracılığı ile ulaşın.

Yorumlar incelenip onaylandıktan sonra sitede yayınlanır.
Eğer yorum yazmak için hesabınız yoksa Anonim veya Adı/URL seçeneklerini kullanın.