Dışım senin de, ama içimi o aldı


Ben Sevdim, Ya siz ?

- Sol gögsünden düştü gökyüzü, sonrası bildiğin gibi işte.. Dudaklarını ısırırdı. En çok yakışan kırmızı'yı dudaklarında ısırdığı yerlere dold.. Hatta bir gece ikimizde çırılçıplak bindik arabaya, şehrin en kalabalık mekanlarını dolaştık.

Bir anda asıldım frenlere. Bulutların en tepesindeydik, düşecekti neredeyse. Tuttum en mahrem duygularından, çektim dudaklarıma.
Biz bu semti sevmiştik, ben onu sevmiştim. Herşey güzeldi. Yasaklanmış ne varsa, ya gecemizin mezesi oluyor, ya duygularımızın mahrem yerlerini çerçeveliyordu.. Geleceğimiz vardı ya, biz onu istediğimiz renkle boyuyorduk. İsliydi hava, irticacı bir duman kapladı her yanımızı. Ben farkettim. Yanımda olmasına rağmen üstelik. Fuhuşa keyif katıyordu cilveleri.
Büyük bir iştahla sevişmek derler ya, görüyorsun işte, yıllar geçti hala açıkmadı ruhum. Sol memesinin üzerine asmış beni. öyle yazmış mektubunda. Koştum Diyanet İşleri Başkanlığına, girdim çat kapı makama, ha bi de annemin terlikleri ayağımda.

- Yahu efendi dedim, yıllar önce intihar etmişim bir kadının sol memesinin ucunda. Gülümsedi babacan bir tavırla, tamam dedim, helal yoldan öldüm. Hadi eyvallah deyip çıktım. Bizim mahallede bir kahvehane var. Böyle bodrum katta, rutubetli duvarları olan bir yer. Ne kadar lüzumsuz insan varsa gününü burada geçirirdi. Selamün Aleyküm ağalar. Ben geldim. Kimseden çıt yok. Bi kaç oturdum orada, vatanı kurtardım, tavşan kanı çaydan aldığım her yudum sonrası, - Benim memleketim gibiside yok amınakoyayım deyip, memleketimi övdüm.

Neyse hafız, bizim mahallenin bir kızı var gülten. Kızıl saçlı. O sokağa çıkıp yürümeye başladığında ben miting var zannederdim. Öyle bir kalabalık ha, abartmıyorum. Bir gün ayak üstü muhabbet ettik. Lan mahallenin delikanlıları sikecek gibi bakıyor bize. Tırstım, bir ara gel bir kahve içelim diye sözleştik. Maksat fuhuş ağa, ne kahvesi. Madem ölmüşüm ben, herşey mübahtı.

Neyse dinle bak. Bu geldi, tabi ben ne kadar parfüm ne kadar jöle varsa kullandım amınakoyayım. İçeriyi bir görsen çakmak çaksan harlayacak. Ağa oturdum bunun yanına, yemiş yiyoruz, hafiften'de müzik açtım, ikimizde önümüze bakıyoruz. Ağa ne çalcak amınakoyduğumun salağı, o zaman cd mi var ? Kaset alcak parayı zor buluyoruz. İbo'nun tombul tombul memelerini açtım. Lan ileri sardır kaseti, 3 şarkı işte. Neyse konu dağılmasın.

Baktım sallanıyor sedir, titriyor ha, hissediyorum lan. Çevirdim benim gözleri, yanıma yaklaşmış. Bizde adettir hafız, bizde misafir bulduğunu değil, ne istemişse onu yer. Ben direk mesafeyi kapatıp gömüldüm dudaklarım. Elim heryere gidiyor. Ben çıkardım limandan gemiyi açık denizlere yol almaya hazırlanıyorum. Geçtim dümene, kapı çaldı. Lan deprem olsa çıkmıycam amınakoyayım. Piçte kimse bastıkça basıyor zile. Oğlum öyle bir sinirle açtım ki kapıyı, içimden kimse götüne takıcam zili olur olmaz yerde basıcam diye söyleniyorum. Açtım kapıyı, - bizim bakkalın küçük çocuğu. Ne var lan dedim,- abi mahallenin reisi çağırıyor dışarı dedi. Hah dedim içimden, şimdi o zili senin götüne takacaklar. Apar topar çıplak ayak koştum kapının önüne. - Rıza abi, oğlum tekin adam değil, 7 yıl yatmışlığı var namus davası yüzünden içeride. - Abi buyur yukarı gel, ayakta konuşmayalım. - Bak oğlum dedi, ne bok yediğini biliyorum yukarıda ama merak etme o yüzden gelmedim. Bi kadın gelmiş bugün mahalleye seni sormuş çocuklara, çocuklar işkillenmiş, hal böyle olunca söylememişler yerini. Bir zarf bırakmış sana. Bana söylediler rıza abi böyle böyle diye. Açıp bakacaktım ama, bize yakışmaz diye sana getirdim. Kadını'da tarif ettiler az çok. Bilirsin severim seni, az dayağımı yemedin ama, iyi çocuksun. Şu kız varya, o kiz işte, o kız... Zeynep'miş..

Ben varya ağa, beynim sikilmişe döndüm. Nerde olduğumu, ne yaptığımı, kim olduğumu unuttum. Rıza abinin suratına öyle bir bakmışım ki, adam bi kaç adım çekilmiş geri. Lan oğlum dağ gibi adam. Tırsmış o halimi görünce.

 Dışım seninde, ama içimi o aldı / Denemeler

Arif Durgut

Yorumlar (0)

Yorum Gönder

Uyarı: Yazacağınız mesaj konu ile alakalı değilse lütfen e-posta gönderiniz.Sitemizde yer alan okur yorumları, yorumları yazanların kendilerinin görüşleridir, okur yorumlarından www.ozgurklavye.com sorumlu tutulamaz.Blogda bulunan herhangi bir içerik, yorum ile alakalı şikayetiniz varsa, kaldırılmasını istediğiniz yorum veya yorumlar ya da herhangi bir başka içerik varsa lütfen bize e-posta aracılığı ile ulaşın.

Yorumlar incelenip onaylandıktan sonra sitede yayınlanır.
Eğer yorum yazmak için hesabınız yoksa Anonim veya Adı/URL seçeneklerini kullanın.