Herkesin Tanrı'sı kendi vicdanıdır

 '' İnsanlar tuhaftır ! Fena bir şey yaptıklarını hissedecek olurlarsa, mutlaka en evvel vicdanlarını  susturacak bir sebep bulurlar ''

                                                                                                                     Halit Ziya UŞALKLIGİL

Gündemi artık meşgul etmeyen, ufak köşe yazıları ile geçiştirilen ve yandaş basının çoğunu millete yansıtmadığı haberler ve yorumlarım ile devam edelim..

* 16 Mart Katliamı,

* Kanlı 1 Mayıs,

* Maraş Katliamı,

* Sivas Katliamı,

* Ümraniye Katliamı,

* Bahçelievler Katliamı,

* Başbağlar Katliamı,

* Bilge Köyü Katliamı,

* Buca Katliamı,

* Güçlü Konak Katliamı,

* Mavi Çarşı Katliamı,

* Muğlalı Katliamı,

* Ortabağ Katliamı,

* ÇetinKaya Mağazası Katliamı,

* Çorum olayları,

* Susa Katliamı,

* Yavi Katliamı,

* Zini Gediği Katliamı,

* Çevrimli Katliamı,

* Pınarcık Katliamı,

* Piyango Tepe Katliamı,

* Hayata Dönüş Operasyonu KATLİAMI !


 Yukarıda bahsettiğim olaylar ( Katliamlar ) pek çoğumuzun hatırladığı, bazılarımızın birebir tanık olduğu, bazılarımızın daha bebek veya doğmamış zamanlarında yaşanmış ve okuyarak, araştırarak, yaşayarak öğrendiğimiz insanlık ayıplarıdır.

Elimden geldiğince yakın tarihlerdeki olaylara değinmeye çalıştım. Hepsini yazacak olsaydım, liste uzar giderdi. Hemde öyle bir uzardı ki, artık bir yerden sonra aynanın karşısına geçer ve yazıklar olsun bana diye, kendi yüzünüze tükürürdünüz. Hoş bunların herhangi biri bile kendi yüzüme tükürmem için yeterli bir sebep..

Lafa geldimi Müslümanız, en temiz vicdana sahip bir milletiz.
Lafa geldimi bizden cennetliği yok, hak ile hakkı ile yaşayanlardanız.
Lafa geldimi, somaliyi, filistini, afrikayı, afganistanı, ırağı, batıyı, güneyi görüyoruz. 3 kuruşluk kontör ile yardım ediyoruz. 3 kuruşluk parayı banka hesaplarına yatırıyoruz. Sonra en güzelinden yiyiyor, en kalitelisinden giyiniyor ve '' İnsanız '' diye ortalarda dolaşıyoruz.
Lafa geldimi, Allah, Kitap, Peygamber.
İşimize gelmedimi, vicdanımıza siyah bir örtü.

Lafa geldimi, ayetler ile hadisler ile emin adımlarla karşı atağa geçiyoruz.
Doğrular önümüze geldimi, katliamlara, yalanlara başvuruyoruz.

Saygı değer, vicdanlı İNSANLARIM.

Almanya'da 11.000
Japonya'da 10.000
Fransa'da 9.000

Türkiye'de 125.000 makam aracı var.

Tabiki de olacak. Biz müslüman, imanı olan bir millet ve ülkeyiz. Kendi cebimiz, gırtlağımızdan ziyade, insanlarımızın gırtlağını, cebini düşünürüz !

Komşumuz açken, deniz aşırı ülkelere yardım ederiz. Kitabımız öyle emreder çünkü.

Biz vatansever, bir ülkeyiz. Ayrımcılık yapar, herkesin hakkını yer, görevimizi yerine getiririz.
Biri birşey derse, gırtlağını keser, yada yakarız, yada sıkarız bir mermi kafasına.
Vicdanımız var bizim çünkü. Bükülmez bir imanımız var.

Biz müslüman bir ülkeyiz. O kadar müslümanız ki herşeyimiz tam bir otistik çocuklarımız eksikti onada sıra geldi Allah'ın izniyle !

 '' Otistik çocuklar doğuştan ateist, onları inançlu hale getireceğiz ''

Adana otistik çocuklar Sağlık ve Eğitim Derneği Başkanı Sosyolog Fehmi Kaya, otistik çocuklar ve inanç üzerine açıklamalarda bulundu.
 Otistik çocukların beyinlerinde Allah alanı gelişmemiş, onun için ibadet etmeyi, Allah'a inanmayı bilmiyorlar  diyerek adeta bir imam gibi şu sözleri kullandı : '' Otistik çocukların bir yaratan olduğunu insanların buna inanıp ibadet ettiğini anlaması, kavraması, içselleştirmesi gerekiyor '' . Hamd olsun, hakkı ile yaşıyor, yaşatıyor, hak yemiyor, çalmıyor, çırpmıyor, torpil ile yönetmiyor, yönetilmiyor, vergi ile zülm etmiyor, ettirmiyor, herkesin fikrine, düşüncesine, yaşayışına saygı gösteren dini bütün müslümanlar olarak otistik çocuklarımızada el atmak gerekirdi değil mi ?

Tabi tabi tabi... Kapatın gözünüzü, anlayın başka yerinizden, örtün vicdanınızı ve '' Doğruluk, Dürüstlük, Allah Allah Allah diye atın naralarınızı '' .

Kendi fikirleriniz yerine başkalarının fikirlerini, kendi vicdanınız yerine başkalarının yalanlarını, kendi iraderiniz yerine başkalarının iradei emirlerini yaşamaya, uygulamaya, çocuklarınıza aşılamaya devam edin.

Elbet bu dünya'nında adaleti var. Elbet o okun ucu bir gün sizede dönecek.

Terazinin kara tarafına yüklenin siz..

Ak tarafı hakkınız olanı verecektir, endişe etmeyin !

Arif Durgut

Yorumlar (0)

Yorum Gönder

Uyarı: Yazacağınız mesaj konu ile alakalı değilse lütfen e-posta gönderiniz.Sitemizde yer alan okur yorumları, yorumları yazanların kendilerinin görüşleridir, okur yorumlarından www.ozgurklavye.com sorumlu tutulamaz.Blogda bulunan herhangi bir içerik, yorum ile alakalı şikayetiniz varsa, kaldırılmasını istediğiniz yorum veya yorumlar ya da herhangi bir başka içerik varsa lütfen bize e-posta aracılığı ile ulaşın.

Yorumlar incelenip onaylandıktan sonra sitede yayınlanır.
Eğer yorum yazmak için hesabınız yoksa Anonim veya Adı/URL seçeneklerini kullanın.