Eğitim


  İyi günler çok değerli okuyucularım.böylesine önemli bir konuyu sizlerle paylaşmak kendi adıma şans ve fırsat olarak telakki ediyorum.ünlü filozof EFLATUN, "Eğitim diye anılmayı hak eden tek eğitim, erdem eğitimdir." diyerek, konumuzun nereden başlaması gerektiğini yüzyıllar öncesinde ışık tutmuştur.
  Öğrencilerimize vereceğimiz eğitimde erdemliliğin ne kadar önemli olduğunu görüyoruz.Erdemsiz,ahlaksız,milli coşkusu olmayan bir doktor,avukat,mühendisin ülkemize nasıl bir faydası olabilir.Sevgili öğretmenlerim vermemiz gereken asıl görevimiz bunlardır. Bilginin, öğrenciyi taşıyacağı yegane liman, dürüstlük limanıdır.Eğer biz bu olguları öğrencilerimize veremiyor isek,sahip olunan tüm bilginin ehemmiyeti kalmaz.

  Bugün eğitim sistemimiz üzerine düşen görevi yerine getirebiliyor mu ? Eğer getiriyorsa, kişi başına düşen milli gelir, yayınlanmış kitap sayısının artışı, televizyonlarda yayınlanan seviyeli film ve dizilerden, toplumsal düşünce ve ifade özgürlüğüne karşı saygı duyulmasından tutun da resimli romanlar ve hafif şeyler okumayı bırakmalarından anlaşılacak bir takım başarıların elde edilmesi gerekir.malesef bunların hiç birini göremiyorum sanırım ben körüm ya da eğitim sistemize yeterince önem verilmiyor.
  Ahlak,erdemlilik ve dürüstlük kavramları bağlamında eğitimin nasıl olması gerektiğine en güzel cevaptır.
                                
                                               Nadiye Gül SAKA
                                                                                         

Yorumlar (0)

Yorum Gönder

Uyarı: Yazacağınız mesaj konu ile alakalı değilse lütfen e-posta gönderiniz.Sitemizde yer alan okur yorumları, yorumları yazanların kendilerinin görüşleridir, okur yorumlarından www.ozgurklavye.com sorumlu tutulamaz.Blogda bulunan herhangi bir içerik, yorum ile alakalı şikayetiniz varsa, kaldırılmasını istediğiniz yorum veya yorumlar ya da herhangi bir başka içerik varsa lütfen bize e-posta aracılığı ile ulaşın.

Yorumlar incelenip onaylandıktan sonra sitede yayınlanır.
Eğer yorum yazmak için hesabınız yoksa Anonim veya Adı/URL seçeneklerini kullanın.