Kimilerine çikolata kimilerine de bir parça yazı


   


     İnsanın yaşadıkları ve yaşamakta oldukları zaman içerisinde karakterini meydana getirir. Bundan dolayı, zamanımızı mutlu olarak geçirelim okurum, karakterimiz de bizim şu anımız gibi mutlu olsun. Mutsuzluğu bir kenara itelim.. Biliyorum, zor bir şey istiyorum senden, bazen onu her beşer gibi bende yapamıyorum. Mutsuzluk içimi büsbütün sarıyor ama öyle anları bile yeri geldiğinde yaşamalı.. O mutsuzluğumuzun önüne bir set kurmamalı eğer o seti kurarsak, o mutsuzluk anları birikir ve çağlayan misali bizi en aciz olduğumuz anda tam yerinden  vurur.
     O mutsuzluk dönemleri az az gelsin, yaşa ve bitsin.. O dönemlerde kırılma okurum, onlar her insanın başına gelmekte ve başını ağrıtmakta malesef, yaşamın kanunu bu..
     Bazı insanları mutlu etmek için, bir miktar çikolata dahi yeterli olabilir. Kızlar, bu sözü kabul etmiş ve kendilerine uyarlamışlar."Bir parça çikolata ile mutlu olan biz kızları nasıl mutlu edemiyorsunuz?" diye biz erkeklere olan sitemlerini dile getirirler, ama şunu unutmayın kızlar, o bir parça çikolata sadece sizde değil, biz erkeklerde de aynı görevi görüyor. Birden mutlu bir insan olarak hayata döneriz.
     Çikolatanın yanında bazı insanları yazmakta mutlu eder. Onlar yazmayı seven yazarlardır.. Onlar hayat merdivenlerini hızlı bir şekilde ama bir o kadarda sindire sindire çıkarlar, onlar yorulmazlar. Sanılanın aksine oluşturmak değildir yazmak, yıkmaktır, tüm engelleri yıkarak taşkın bir su gibi yoluna devam etmek..
     İnsanlar kendini gerçekleştirmek ister, önündeki engeller ne kadar çok olursa olsun, yıkıp geçmek ister.. Yazarlar da daha güçlüdür, kendini gerçekleştirme isteği.. Sadece ben ve benim gibi olan yazarlarda belki bu okurum ama ben bir kitap yazdığımda ve bu kitabın gerçekten önemsendiğini gördüğümde kendimi gerçekleştirmiş olacağım. Tarih:1 Mayıs 2013, yaşım henüz 18, zaman ne gösterir bilinmez, önüme daha neler çıkar bunları kestirmek zor ama okurum benim kendimi gerçekleştirme ölçütüm bu işte..
    Sende bu ölçütü kendin belirle.. Büyük bir şey olsun bu, gerçekleştirdiğinde gerçekten mutlu ol.. Gözlerimiz kapalı körebe misali, bulup da göremediğimiz o mutluluğu, sen hak ediyorsun okurum hem de alâsını..

1 Mayıs 2013

Yorumlar (0)

Yorum Gönder

Uyarı: Yazacağınız mesaj konu ile alakalı değilse lütfen e-posta gönderiniz.Sitemizde yer alan okur yorumları, yorumları yazanların kendilerinin görüşleridir, okur yorumlarından www.ozgurklavye.com sorumlu tutulamaz.Blogda bulunan herhangi bir içerik, yorum ile alakalı şikayetiniz varsa, kaldırılmasını istediğiniz yorum veya yorumlar ya da herhangi bir başka içerik varsa lütfen bize e-posta aracılığı ile ulaşın.

Yorumlar incelenip onaylandıktan sonra sitede yayınlanır.
Eğer yorum yazmak için hesabınız yoksa Anonim veya Adı/URL seçeneklerini kullanın.