Onlarda bir başka ''yazar''


 Bir yazı yazmak düşüyor yeniden yüreğime, yine kalem elimde, kağıt önümde... Kitap deryasında boğulupta, yazı yazma cesaretine içlerinde bir türlü kavuşamayanlar geliyor birden aklıma. Onları cesaretlendirecek,güvenlerini tazeleyecek bir şey olmalı, belki de bir ilaç lazım onlara. Öyle bir ilaç olmalı ki  içlerindeki cevheri kağıda döküp, kendi kalemleriyle işleyebilsinler.
   Yazılarını beğenmeyenler, hatta acımasızca eleştirenler olsa da karşılarına çıkan her türlü olumsuz görüşe direnmeli ama bunun yanında belirli bir birikimi olan insanların görüşlerini akıllarının bir köşesinde değerlendirmeyi göz ardı etmemelidirler. Böyle olmasaydı edebiyatımızda bu kadar yazarımız olur muydu, yazarlarımız önüne gelen en ufak bir eleştiriden kırılıp da yazı yazmayı bıraksa edebiyatımız meydana gelir miydi?
    Okurum, hiç dikkat ettin mi Türkçemiz ne kadar güzel bir dil. Kelimeler içinde kelime bulunuyor ve bu serüven böyle devam ediyor... Aslında bütün mesele onu bulduğumuz gibi yani tertemiz kullanmak ve geleceğimize onu tertemiz olarak bırakmak.
     Yazarların,çoğu insanın bilmediği bir özelliği vardır. Onların sırtlarına dünyanın yükünü yüklesen de onlar yine yazarlar, hem de öyle bir yazma eylemi ki sanırsınız sırtlarına hiçbir yük yüklenmemiş... Ne yazmaktan sıkılırlar nede umutsuzluğa düşerler. Yazarlar umutsuzluğa düşmez okurum, her anında bir umut parıldamalı, tüm üzüntülere rağmen,önünde bir set varmış gibi kendini korumalıdır onlar.

Yorumlar (0)

Yorum Gönder

Uyarı: Yazacağınız mesaj konu ile alakalı değilse lütfen e-posta gönderiniz.Sitemizde yer alan okur yorumları, yorumları yazanların kendilerinin görüşleridir, okur yorumlarından www.ozgurklavye.com sorumlu tutulamaz.Blogda bulunan herhangi bir içerik, yorum ile alakalı şikayetiniz varsa, kaldırılmasını istediğiniz yorum veya yorumlar ya da herhangi bir başka içerik varsa lütfen bize e-posta aracılığı ile ulaşın.

Yorumlar incelenip onaylandıktan sonra sitede yayınlanır.
Eğer yorum yazmak için hesabınız yoksa Anonim veya Adı/URL seçeneklerini kullanın.