Sadece saygı

    İyi günler.. ben eğitim fakültesi öğrencisiyim.. Allah’ın izniyle öğretmen olacağım. Öğretmen olacak olmam gerçekten çok gurur verici.. fakat aklım bir sürü şeyle dolu; buradan mezun olunca atanabilecek miyim, atanamazsam nerede çalışırım ? bununla sınırlı kalmıyorki, bi sorun daha var.. kendi alanıma mı yoğunlaşmalıyım yoksa kpss ye mi çalışmalıyım ? atandığımı kabul edelim; kendimi zaten geliştiriyorum; sıradan bir öğretmen olamam, peki ya bu devir nereye gidiyor .. hayalimdeki gibi sorunsuz mu olacağım, öğretmenlere yapılan hakaretleri duymazlıktan mı geleceğim, bende dayak yer miyim ??

hadi bunları geçtim en sinir olduğum sorular:-ne okuyorsun-fen bilgisi öğretmenliği-aaaa, olsun ya sıkma canını.. en azından 3 ay tatilin var, cumartesi pazarın var, hem kadın mesleği öğretmenlik.. Hadi ya gerçekten mi ? af edersiniz ama bu millet neyin kafasını yaşıyor? Sessimi çıkaramadığım insanlara sesleniyorum ben İNSAN YETİŞTİRMEK üzere eğitiliyorum; madem bu kadar kolay öğretmenlik kendi çocuklarınızın sorumluluğu gerçekten sadece sizde mi ? okullardaki 30-40 öğrencinin mesuliyeti yalnızca öğretmeninin omuzlarında. Hiç empati kurmayı denediniz mi ? hadi siz deneyin 30-40 çocuğu aynı anda eğitmeyi, öğretmeyi , alan bilgisi vermeyi… senin vermediğin terbiyeyi öğret; öğretki okulda bizim zamanımızı çalmasın.. öğretmenliğin kolay olduğunu iddia ediyorsunuz ; o yüzden bu laflarım..biraz öğretmenlere saygınız olsun.. öğretmenlerimize sahip çıkalım, onlar gelecek yetiştiriyor.. bana devletin, halkın , öğrencinin saygısı olsa ben bütün fedakarlığı yapmaya hazırım.. unutmayın ben (öğretmenler) olmasa; ne doktor olur, ne avukat, ne mühendis …öğretmenlik sadece bilgiveren değildir öyle olsa herkes internetten dinlerdi, ders her yer de. öğretmen herşeydir. Sadece saygı, başka bir beklentimiz yokki…
NADİYE GÜL SAKA

Yorumlar (0)

Yorum Gönder

Uyarı: Yazacağınız mesaj konu ile alakalı değilse lütfen e-posta gönderiniz.Sitemizde yer alan okur yorumları, yorumları yazanların kendilerinin görüşleridir, okur yorumlarından www.ozgurklavye.com sorumlu tutulamaz.Blogda bulunan herhangi bir içerik, yorum ile alakalı şikayetiniz varsa, kaldırılmasını istediğiniz yorum veya yorumlar ya da herhangi bir başka içerik varsa lütfen bize e-posta aracılığı ile ulaşın.

Yorumlar incelenip onaylandıktan sonra sitede yayınlanır.
Eğer yorum yazmak için hesabınız yoksa Anonim veya Adı/URL seçeneklerini kullanın.