Gerçek özgürlük

Her hareketinde "ay kız komşular ne der" diye düşünüyorsun, hayat tarzını el aleme göre düzenliyorsun, ondan sonra da özgürlükten söz ediyorsun. Komik hem de çok komik.. Bilmelisin ki özgürlük, tüm mahalle baskılarından, el alemden, nefsinin heva ve heveslerinden özgürleşip sadece Allah'a yönelmektir. Senin gibi aciz olan bir insanın, senin hayatını yönlendirmesine niye izin veresin ki? Seni ancak senden daha üstün olan, senin her şeyini bilen ve hayatını yönetmen için sana yardımcı olsun diye kitap gönderen Rabbin tanır. O zaman her türlü esaretten özgürleş; seni sadece Rabbinin yönetmesine izin ver.


Hem bu dünyada hem de ahirette mahzun bir gönle sahip olmak istemiyorsanız bilesiniz ki gerçek özgürlük, “kime ne istediğimi yaparım” demekle değil, “tüm dünya bana karşı olsa, tüm dünya beni kınasa, hor görse, ayıplasa bile yalnızca Rabbime kulluk eder ve yalnızca O’ndan yardım dilerim” demekle elde edilir.

Yorumlar (0)

Yorum Gönder

Uyarı: Yazacağınız mesaj konu ile alakalı değilse lütfen e-posta gönderiniz.Sitemizde yer alan okur yorumları, yorumları yazanların kendilerinin görüşleridir, okur yorumlarından www.ozgurklavye.com sorumlu tutulamaz.Blogda bulunan herhangi bir içerik, yorum ile alakalı şikayetiniz varsa, kaldırılmasını istediğiniz yorum veya yorumlar ya da herhangi bir başka içerik varsa lütfen bize e-posta aracılığı ile ulaşın.

Yorumlar incelenip onaylandıktan sonra sitede yayınlanır.
Eğer yorum yazmak için hesabınız yoksa Anonim veya Adı/URL seçeneklerini kullanın.