Bilinmezim

Pazar, Mart 09, 2014 Neslihan Aydın 0 yorum
Karamsarlık mıydı nedeni yoksa seçememiş olmam mı bilmiyorum. Bundandı belki kararlarımın hep yanlış çıkması, bundandı belki seçimlerimin arkasından hep pişmanlık duymam. Ben hep keşke dememek için uğraştım, ama hep keşke diyenlerden oldum. Belki de bunun için uğraştığım için hep keşke dedim. Aslında hiç sevmem "keşke" kelimesini, bana hep hayal kırıklığını anımsatır, karamsarlığı hatırlatır.
ben hep bir soru işaretini bekledim, hep bir soru işaretini sevdim. Nasıl olur diyenler çok oldu, bir insan tanımadığı hatta belki de hiç tanıyamayacağı birini nasıl olur da bu kadar sevebilir diyenler çok oldu. Ama hiç umursamadım onları belki de öyleydi, hiç tanıyamayacaktım ben hayalimi ama umursamadım işte. Bir insan bilinmezi bekleyemez mi, bir insan tanımadan da kendi kafasında kurduğu birini düşleyemez mi, biraz fazla romantik geldi sanırım. Olabilir herkes somut bir şeyler bekleyebilir, belki de soyutluktan yanayımdır kim bilir.
Onun varlığını görmemiş olabilirim, onun sesini duymamış olabilirim, ona dokunmamış olabilirim, dudaklarının tadına bakmamış olabilirim, rüzgarını hissetmemiş olabilirim, teninin kokusu almamış olabilirim, ama aşk da bu değil mi zaten. Tüm masumluğuyla koca beklemez miydi atalarımız, hiç tanımadıkları birini yakışıklı mıdır diye? bana iyi bakar mı diye? beni sever mi diye? sorarlardı içlerinden, tanımadıkları birine bağlanırlardı, kendilerini onlara şimdiden adarlardı. Benim yaptığım da bundan başka bir şey değil. Tek bir farkı  var aslında onlara illaki biri gelir, istenir, alınır, iyi yada kötü bir hayat geçirilir. Benim ki öyle değil hayalimde kurduğum insanı bekliyorum, çok mu saçma? ya da keşkelerimi daha da çoğaltacak bir şey mi bu beklediğim?
Hiç tadılmamış bir aşk beklemiyorum ya da hiç sevmemiş bir kalbi yumuşatmak değil amacım. Hiç sevmemiş kalbimi yumuşatacak birini bekliyorum. Keşke dememek için çaba göstermeyen insanlardan değilim. Benim çabam bekleyişim, benim çabam masumiyetim. Karşıma çıkan insanlar hep bir bekleyiş içindeydiler, bir şeyler almak istediler, bir şeyler vermemi istediler hayalimi söyleyince benden vazgeçtiler, benim beklediğim insan değildiler sadece ilişkiyi çıkma diye basitleştiren bir kaç isteksizdiler. Tabi onlara göre isteksiz olan bendim gülümseyişime bir kaç iltifat edince yatakta bulacaklarını sandılar ama çok fena yanıldılar...
Beklediğim soru işareti oralarda bir yerlerde biliyorum sadece onu bekliyorum tüm masumiyetimle tüm samimiyetimle kendimi sadece ona emanet ediyorum. Seni seviyorum bilinmezim...

Yorumlar (0)

Yorum Gönder

Uyarı: Yazacağınız mesaj konu ile alakalı değilse lütfen e-posta gönderiniz.Sitemizde yer alan okur yorumları, yorumları yazanların kendilerinin görüşleridir, okur yorumlarından www.ozgurklavye.com sorumlu tutulamaz.Blogda bulunan herhangi bir içerik, yorum ile alakalı şikayetiniz varsa, kaldırılmasını istediğiniz yorum veya yorumlar ya da herhangi bir başka içerik varsa lütfen bize e-posta aracılığı ile ulaşın.

Yorumlar incelenip onaylandıktan sonra sitede yayınlanır.
Eğer yorum yazmak için hesabınız yoksa Anonim veya Adı/URL seçeneklerini kullanın.