Bazen

    Bazen bi yere gider, en köşeye geçer oturursun, insanları seyreder, yiyebileceğinden fazla sipariş verirsin, istersin ki garson inadına milyon kere gelip rahatsız etmesin. E seninde sonuçta yemek yeme kapasiten bellidir. Ama o garson inadına defalarca gelir ''Bi arzunuz var mı?'' der. İçinden ''Huzur varsa bi parça alabilir miyim lütfen?'' dersin. Ama dudakların ''Hayır teşekkür ederim. Sizi tekrar tekrar yormamak adına istediğim herşeyi başta söyledim.'' dersin. ''Peki efendim'' der ve gider.

   Sen gene en köşe de tam düşünürken, önünde sigara paketi olmamasına rağmen ''Çakmağınız var mıydı?'' der biri. ''Hayır.'' diye net kısa ve keskin bi cevap verirsin. ''Hımm.'' der ve kafasını çevirir.
sonra sen gene yalnız kalmış düşünürken, demin gelen garson, gene gelir; ''Bir arzunuz var mıydı?'' der. Sen gene ''Hayır teşekkür ederim. tatlımı, kahvemi, kolamı, çayımı, tostumu getirdiniz. Bunlar zaten yiyebileceğimden fazla.'' dersin. ''Peki.'' der gider.
Tam sen gene düşünmeye başlamışken; bu defa en alakasız insan mesaj atar. ''Hayırsız ne yapıyorsun?'' diye. İçinden ''Sen hayırlıysan ara o zaman!'' dersin. Ama dışın ''Şuan zamanı değil. Biraz sakinleş, sonra yazarsın.'' der. Sonra o garson aradan fazla geçmeden gene gelir. ''Allah aşkına git ne olur. Bi rahat bırak adam!!'' dersin içinden. Ama dışın ''İki çay, Bi TÜRK KAHVESİ, biraz kurabiye lütfen.'' der. Garson siparişleri getirir. ''Şuan çıkmam gerekiyor. Kusura bakmayın.'' diye içinden pislik yapasın gelir. Ama yapmazsın. Sadece kahveni içer, hesabı öder, çıkarsın.
Sonra demin mesaj atan kişiye ''Kusura bakma müsait değildim. Bu ara fazla yoğunum.'' dersin ya, bu da böyle birşey işte...

Yorumlar (0)

Yorum Gönder

Uyarı: Yazacağınız mesaj konu ile alakalı değilse lütfen e-posta gönderiniz.Sitemizde yer alan okur yorumları, yorumları yazanların kendilerinin görüşleridir, okur yorumlarından www.ozgurklavye.com sorumlu tutulamaz.Blogda bulunan herhangi bir içerik, yorum ile alakalı şikayetiniz varsa, kaldırılmasını istediğiniz yorum veya yorumlar ya da herhangi bir başka içerik varsa lütfen bize e-posta aracılığı ile ulaşın.

Yorumlar incelenip onaylandıktan sonra sitede yayınlanır.
Eğer yorum yazmak için hesabınız yoksa Anonim veya Adı/URL seçeneklerini kullanın.